مصرف برق در ساعات اوج بار شب از مرز 447 مگاوات گذشت

داود راهزادی اظهار داشت: مصرف برق در ساعات اوج بار شب از مرز 447 مگاوات گذشته که رکورد مصرف در استان شکسته شده است. وی عنوان کرد: فصل گرما در استان کهگیلویه و بویراحمد زودتر از سال‌های گذشته در این استان فرا رسیده و مشترکین برق نیز از وسایل سرمایشی به صورت فزاینده ای استفاده […]

داود راهزادی اظهار داشت: مصرف برق در ساعات اوج بار شب از مرز 447 مگاوات گذشته که رکورد مصرف در استان شکسته شده است.

وی عنوان کرد: فصل گرما در استان کهگیلویه و بویراحمد زودتر از سال‌های گذشته در این استان فرا رسیده و مشترکین برق نیز از وسایل سرمایشی به صورت فزاینده ای استفاده می‌کنند.

راهزادی از افزایش 10 درصدی مصرف برق در استان به‌دلیل گرمای زودرس خبر داد و افزود: میزان مصرف برق در ساعات اوج بار  شب به 447 مگاوات ساعت رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه مصرف برق در شهرستان‌های گرمسیری استان به‌شدت سیر صعودی داشته و البته در تلاش هستیم این رشد صعودی را در روزهای آینده مدیریت مصرف کنیم.

راهزادی ادامه داد: براساس تحلیل‌های سازمان هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد دمای هوا در فصل گرم امسال شدت می‌گیرد و با شدت گرفتن دمای هوا به‌طور حتم میزان مصرف برق در بین مشترکین برق نیز رشد نگران کننده‌ای خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در نامه‌ای به معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و در اجرای مصوبه سیزدهم تیرماه 1397 هیات وزیران و نامه نوزدهم تیرماه 1398 دبیر هیئت دولت به وزیر کشور از این معاونت خواسته‌ایم ساعات اداری در این استان را تغییر دهد، خاطرنشان کرد:  ما معتقدیم براساس روند افزایشی مصرف برق در این استان، ساعات کار در ادارات، شهرداری‌ها، موسسات غیردولتی، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها بویژه در مناطق گرمسیری باید تغییر کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: براساس درخواست ما، ساعات کار باید از پانزدهم خردادماه تا 15 شهریورماه و به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و کنترل مصرف در ساعات پیک بار ( اوج مصرف) به ساعات شش و 30 دقیقه تا حداکثر 13 و 30 دقیقه تغییر کند.

راهزادی، میزان مصرف برق در ساعات اوج بار روز استان کهگیلویه و بویراحمد را 435 مگاوات عنوان و  ادامه داد: میزان مصرف برق در گچساران با 167 مگاوات بیشترین میزان مصرف را بخود اختصاص داده است.

وی افزود: بویراحمد و دنا با 109 مگاوات ساعت در ساعات اوج بار مصرف دومین میزان مصرف را در استان بخود اختصاص داده و البته این میزان مصرف در شهرستان کهگیلویه به 81 مگاوات می رسد.