مصرف آب آشامیدنی در گلستان 25 درصد افزایش یافت

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا خبر داد. به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ،هرمزی افزود : مصرف آب آشامیدنی در گلستان 25 درصد افزایش یافت، لذا ضروری است مردم مدیریت مصرف را بیش […]

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از افزایش ۲۵ درصدی مصرف آب به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان ،هرمزی افزود : مصرف آب آشامیدنی در گلستان 25 درصد افزایش یافت، لذا ضروری است مردم مدیریت مصرف را بیش از گذشته اعمال کنند.

وی گفت: با توجه به افزایش دما و بحث شیوع بیماری کرونا و محدودیت منابع آب شرب در مناطق مختلف کشور و به تبع آن در استان و روند افزایش میزان مصرف آب توسط  هم استانی های عزیز ، در صورتی که در مصرف آب مدیریت نکنند احتمال بروز نوسانات مصرف و کمبود آب وجود دارد.

وی به همزمانی رعایت بهداشت عمومی و مصرف بهینه آب تاکید کرد و افزود: رعایت بهداشت عمومی و پیشگیری از شیوع بیماری مهلک کرونا  در اولویت  قرار دارد  ولی با عدم رعایت مصرف بهینه آب با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

هرمزی با بیان اینکه اگر مصرف آب همین گونه ادامه یابد، تأمین آب مورد نیاز مردم با مشکل مواجه می‌شود، اضافه کرد: با توجه به افزایش مصرف مشترکان در تلاش هستیم با توجه به شیوع ویروس کرونا از قطعی آب جلوگیری کنیم که این مهم مستلزم رعایت کردن برخی نکات توسط مصرف کنندگان است.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف آب از سوی مردم و استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب، تصریح کرد: در صورت صرفه جویی 10 درصدی مردم در مصرف آب می توان از پیک مصرف تابستان امسال عبور کنیم که این کمک بزرگی از سوی مردم شریف استان در مدیریت  مصرف خواهد بود