مشکل موافقت‌نامه طرح سد مخزنی گدارخوش مرتفع شد

با پیگیری ها، حمایت ها و رایزنی مستمر بسطامی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با سازمان برنامه و بودجه کشور مشکل موافقت نامه طرح سد مخزنی گدارخوش مرتفع گردید و ان شاالله در آینده ای نزدیک شاهد کلنگ زنی با حضور مسئولین ارشد کشوری خواهیم بود.

به گزارش برقآب، به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان ایلام با پیگیری ها، حمایت ها و رایزنی مستمر بسطامی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با سازمان برنامه و بودجه کشور مشکل موافقت نامه طرح سد مخزنی گدارخوش مرتفع گردید و انشاالله در آینده ای نزدیک شاهد کلنگ زنی با حضور مسئولین ارشد کشوری خواهیم بود.

بسطامی با بیان این که احداث سد گدارخوش به عنوان دومین سد بزرگ مخزنی در استان بسیار حائز اهمیت است گفت: پس از رایزنی‌ها و پیگیری مداوم از طریق وزارت نیرو و دیگر مبادی ذیربط و در دیدار با معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه کشور، طرح احداث سد گدارخوش از میان بیش از ۲۰ سد در کشور نهایی شد و مشکل موافقت‌نامه طرح سد مخزنی گدارخوش نیز مرتفع شد.

وی تصریح کرد: طبق زمان‌بندی مسئولین شرکت آب منطقه ای استان، مناقصه احداث سدگدارخوش در آینده بسیار نزدیک با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برگزار خواهد شد.

سد مخزنی گدارخوش، سدی خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۹۲ متر و حجم مخزن ۱۵۱.۷ میلیون متر مکعب می باشد که با هدف تأمین آب ۶۷۰۰ هکتار اراضی دشت صالح آباد و همچنین نیاز آب صنعت منطقه احداث خواهد شد.