مشترکین خانگی شهر خوی کمتر از ۲۰ متر مکعب آب مصرف دارند

بیش از 56 درصد مشترکین خانگی در شهر خوی کمتر از ۲۰ متر مکعب آب مصرف دارند مسئول خدمات مشتر کین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: درسال گذشته بیش از 56 درصد مشترکین خانگی در شهر خوی کمتر از ۲۰ متر مکعب آب در ماه مصرف داشتند. جواد ولیزادگان بابیان اینکه […]

بیش از 56 درصد مشترکین خانگی در شهر خوی کمتر از ۲۰ متر مکعب آب مصرف دارند

مسئول خدمات مشتر کین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: درسال گذشته بیش از 56 درصد مشترکین خانگی در شهر خوی کمتر از ۲۰ متر مکعب آب در ماه مصرف داشتند.

جواد ولیزادگان بابیان اینکه در این مدت، 39 درصد مشترکین خانگی نیز بین 20 تا 40 مترمکعب مصرف داشتند، اظهار داشت: کمتر از پنج درصد مشترکین خانگی بیش از 40 متر مکعب آب در ماه مصرف دارند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در انتهای سال گذشته، در خصوص چگونگی مصرف آب توسط مشترکین خانگی تصریح کرد: در دو ماه پایانی سال  گذشته با شیوع ویروس کرونا، مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت بطوریکه در سه ماهه ابتدایی سال جاری 35 درصد افزایش مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل، رقم خورد.

مسئول  خدمات مشتر کین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی با تاکید برمصرف بهینه آب خاطرنشان ساخت: با شیوع ویروس کرونا مردم به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی، آب را بیشتر از مواقع دیگر مصرف می کنند اما توصیه می شود با توجه به منابع محدود آب، در مصرف صحیح آن، دقت و توجه بیشتری داشته باشند.

وی، الگوی مصرف آب در شهر خوی را 18 متر مکعب در ماه اعلام کرد و افزود: انتظار می رود، با مصرف صحیح و بهینه آب توسط مردم، شاهد تامین پایدار آب شرب در شهرستان خوی باشیم.

بهینه سازی و تعبیه سامانه تزریق کلر در تعدادی از روستاهای شهرستان ماکو

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو از بهینه سازی و تعبیه سامانه تزریق کلر در تعدادی از روستاهای این شهرستان خبر داد.

حسین جعفری نژاد با بیان اینکه با فرا رسیدن فصل تابستان، احتمال شیوع برخی بیماریها وجود دارد، اظهار داشت: در راستای مبارزه با شیوع انواع بیماری های  باکتریایی و ویروسی، کارشناسان کیفی و آزمایشگاه امور آب و فاضلاب ماکو طی چند هفته تلاش، اقدام به تعویض سامانه های کلرزنی معیوب و بهبود و بهینه سازی تعدادی از این سامانه ها در روستاهای تابعه این شهرستان کردند.

وی، از نمونه برداری و آزمایش آب شرب شهر و روستاهای تابعه و ارسال آنها به ستاد شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: در این راستا دستگاه کلرزن گازی سه روستا به علت کمبود آب و عدم تامین فشار لازم و مشکلات بهره برداری از مدار خارج و سیستم کلرزن مایع آب ژاول یا پرکلرین وارد مدار بهره برداری شد.

 وی افزود: در پنج روستای دیگر نیز که با دبی کمتر از یک لیتر در ثانیه فاقد سامانه الکتریکی بودند، با مخازن ساده به سامانه کلرزنی مایع مجهز شدند.

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو، بهبود سامانه کلرزنی 30 روستا شامل تعویض اتصالات و شیرآلات ، شستشوی کامل مخازن تزریق کلر، رفع عیب و برطرف کردن اشکالات مسیر لوله کشی و تزریق را از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا اعلام کرد.