مسائل و مشکلات پیش روی صنعت آب کشور

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، در این جلسه مهندس رشیدی مدیرعامل و رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمان به نمایندگی از مدیران عامل شرکت های آب منطقه‌ای به بیان مسائل و مشکلات پیش روی صنعت آب کشور پرداخت. رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان […]

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، در این جلسه مهندس رشیدی مدیرعامل و رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمان به نمایندگی از مدیران عامل شرکت های آب منطقه‌ای به بیان مسائل و مشکلات پیش روی صنعت آب کشور پرداخت.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمان ضمن بیان چالش های مهم پیش روی  بخش آب کشور، اظهار داشت: در بخش آب علاوه بر تأمین اعتبار، مشکل منابع آبی وجود دارد. وی افزود: در استان هایی که بارندگی کافی دارند باز هم منبع آبی معتبر و پایداری وجود ندارد. 

رشیدی با اشاره به محدود شدن منابع آبی، اذعان داشت: طرحهای بین حوضه ای با مشکل اجتماعی مواجه است و امکان اجرای آنها دشوار شده است. وی خاطرنشان کرد: بایستی به کارهای غیرسازه ای توجه شود و از پتانسیل آب دریا بخصوص در قسمت های فلات مرکزی بهره مند شویم.

مدیرعامل آب منطقه ای کرمان بر حمایت بخش آب توسط مقام عالی وزارت نیرو تأکید کرد و گفت: اگر حمایتی صورت نگیرد فعالیت در بخش آب بسیار دشوار خواهد شد. 

رشیدی با اشاره به این نکته که توقعات و انتظارات نمایندگان، مسئولین و مردم بالا رفته است افزود: همکاران بخش آب شبانه روز تلاش می کنند تا آب موردنیاز مردم با کمترین چالش در اختیار آنان قرار گیرد. وی در ادامه به بحث حق النظاره اشاره کرد و گفت: اگر اخذ حق النظاره از بهره برداران آبهای زیرزمینی بصورت ویژه و خاص مورد حمایت قرار گیرد بخشی از مشکلات مالی شرکتهای آب منطقه ای مرتفع خواهد شد.