• تاریخ : دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲
 • برابر با : Monday - 11 - December - 2023
 • ساعت :
  باحضور استاندار و مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان؛

  مسائل حوضه آبی سد تنظیمی انحرافی رامشیر بررسی شد

  استاندار و مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان باحضور در شهرستان رامشیر، از سد تنظیمی انحرافی رامشیر بازدید و شرایط سد و وضعیت شبکه‌های آبیاری در این محدوده را بررسی کردند.

   

  به گزارش برقآب، به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ “عباس صدریان‌فر” در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان رامشیر؛ اظهار کرد: در بازدید امروز استاندار خوزستان از سد تنظیمی انحرافی رامشیر، شرایط سد و وضعیت شبکه‌های آبیاری در این محدوده بررسی شد.وی افزود: در این محدوده ۲۲ هزارهکتار اراضی زیر شبکه وجود دارد که ۱۱ هزارهکتار آن در ساحل راست و ۱۱ هزارهکتار دیگر آن در ساحل چپ قرار دارد، حدود ۶ هزارهکتار هم کشت سنتی کشاورزی انجام می‌دهند که در مجموع ۳۰ هزارهکتار تحت پوشش این شهرستان قرار می‌گیرند.مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان بیان کرد: در سال گذشته به دلیل مدیریت خوب در تامین آب این اراضی، حدود ۱۹ هزارهکتار از اراضی تحت پوشش قرار گرفتند که این اقدام نسبت به سال‌های گذشته یک رکورد بوده و برای همکاران ما در حوزه شهرستان رامشیر جای تقدیر دارد.

  وی ادامه داد: در ادامه بازدید، شرایط سد تنظیمی انحرافی رامشیر و دیگر تاسیسات مانند کانال‌ها و زهکش‌ها برای آمادگی در برابر سیلاب‌های احتمالی مورد بررسی قرار گرفت و توصیه‌های لازم در این خصوص انجام شد.

  عباس صدریان‌فر عنوان کرد: از عملیات خاک‌برداری و احداث زهکش ساحل راست شهرستان رامشیر که به تازگی عملیات اجرایی آن آغاز شده بازدید و توصیه‌های لازم انجام و مقرر شد ۱۵ کیلومتر زهکش در ساحل راست رامشیر احداث شود که پیمانکار مشغول به کار است که انشاالله به محض دریافت اعتبارات آتی بقیه عملیات را آغاز می‌کند، بحث دیگر مطالعات زهکش ساحل چپ هم جزء خواسته‌های مسئولین شهرستان بود که قرار شد همکاران ما بررسی کنند.

  وی در پایان مطرح کرد: یکی دیگر از خواسته‌های مسئولین شهرستان، لایروبی انهار و رودخانه‌های محدوده شهرستان بود که یک دستگاه بیل میکانیکی به مدت یک ماه در اختیار قرار داده شد تا با تشخیص فرمانداری، برای مسائل مورد نیاز  استفاده شود.

   

  نوشته های مشابه

  شبکه برق تأسیسات آبرسانی بندر امام خمینی(ره) اصلاح شد
  آذر ۱۹, ۱۴۰۲

  شبکه برق تأسیسات آبرسانی بندر امام خمینی(ره) اصلاح شد

  رئیس گروه برق و ابزار دقیق دفتر فنی و مهندسی شرکت آب جنوب شرق از اصلاح شبکه برق تاسیسات آبرسانی بندر امام خمینی (ره) از مبدا پست برق امام سجاد (ع) خبر داد.

  واحدهای ۵و۶ نیروگاه کارون ۳ به شبکه سراسری بازگشت
  آذر ۱۹, ۱۴۰۲
  با اتمام تعمیرات اساسی

  واحدهای ۵و۶ نیروگاه کارون ۳ به شبکه سراسری بازگشت

  مدیرعامل شرکت مدیریت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون۳ سازمان آب و برق خوزستان از اتصال واحدهای ۵ و ۶ این نیروگاه پس از بازرسی و تعمیرات سالیانه به شبکه سراسری برق کشور خبر داد.

  کارگاه آموزشی افزایش سواد آبی معلمان استان خوزستان برگزار شد
  آذر ۱۹, ۱۴۰۲

  کارگاه آموزشی افزایش سواد آبی معلمان استان خوزستان برگزار شد

  کارگاه آموزشی افزایش سواد آبی معلمان استان خوزستان با شعار حفاظت از منابع آبی به عزم ملی نیاز دارد در سالن همایش‌های بین المللی کوی بوستان اهواز برگزار شد.

  موفقیت برق منطقه ای خوزستان در مدیریت اوج بار تابستان ۱۴۰۲
  آذر ۱۸, ۱۴۰۲

  موفقیت برق منطقه ای خوزستان در مدیریت اوج بار تابستان ۱۴۰۲

  دیسپاچینگ شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به عنوان یکی از دیسپاچینگ‌های برتر کشور برای گذر از اوج بار تابستان ۱۴۰۲، مورد تقدیر شرکت توانیر قرار گرفت.

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

  دیدگاه بسته شده است.

  برو بالا