شرکت توانیر:

مردم در دام سودجویان عرضه کولرهای گازی تقلبی و پرمصرف نیافتند

در پی تبلیغات گسترده مبنی بر فروش کولرهای گازی در رسانه های مختلف اجتماعی، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای از مردم خواست تا در دام سودجویان عرضه کولرهای گازی تقلبی و پرمصرف نیافتند.

به گزارش برقاب، پایگاه خبری توانیر، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
به نام خدا
به اطلاع مشترکین محترم برق می رساند در روزهای اخیر در مناطق عادی و معتدل (غیرگرمسیر) کشور شاهد تبلیغات گسترده افراد سودجو در خصوص فروش کولرهای گازی در رسانه های جمعی و اجتماعی هستیم که به منظور جلوگیری از گرفتاری عموم مردم در دام این افراد و بعضا متقلب مواردی را اعلام می دارد:
١- در مناطق عادی و معتدل استفاده از کولرهای آبی در فصل گرم پاسخگوی نیاز هموطنان عزیز این مناطق بوده و دمای آسایش (٢۴ درجه سانتیگراد) با استفاده از این وسائل سرمایشی قابل تحقق است.
٢- عمده کولرهای گازی تبلیغی، از مبادی غیر رسمی و بدون اخذ تأییدیه سازمان استاندارد وارد کشور شده و فاقد برچسب انرژی و یا دارای برچسب تقلبی و غیرحقیقی بوده و بسیار کم بازده و در عین حال پرمصرف هستند.
٣- تنها برای مناطق گرم و با رطوبت بالا استفاده از کولرهای گازی توجیه پذیر بوده و بهره گیری از انواع پربازده و کم مصرف با برچسب انرژی A+++ و از نوع مجهز به سیستم اینورتر توصیه می شود.
۴- با توجه به مصرف انرژی چند برابری کولرهای گازی نسبت به کولرهای آبی و الگوی مصرف انرژی برق در مناطق عادی، استفاده از این نوع تجهیزات سرمایشی به هیچ وجه اقتصادی نبوده و موجب افزایش ناگهانی و چشمگیر قبوض برق مشترکین مناطق عادی می شود.
۵-با استفاده از کولرهای آبی کم مصرف و پربازده مجهز به موتورهای BLDC علاوه بر تامین آسایش دمایی هموطنان در مناطق معتدل در مصرف انرژی برق و آب نیز صرفه جویی قابل توجهی انجام می شود.