مردم به پاس تلاش شبانه روزی فعالان صنعت آبفا در تامین پایدار آب شرب باید این مایه حیاتی را بهینه مصرف کنند

مدیر آبفای فلاورجان در پویش حامیان آب ویژه مادران و دختران با محوریت مدیریت مصرف، از مردم خواست به پاس تلاش شبانه روزی فعالان صنعت آبفا در تامین پایدار آب شرب، این مایه حیاتی را بهینه مصرف کنند.

به گزارش برقاب، مهدی پرندوخ با بیان اینکه آب شرب، با کیفیت مطلوب در اختیار مردم قرار می گیرد اظهار داشت: فعالان صنعت آبفا نه تنها با تلاش شبانه روزی در صدد تامین آب مورد نیاز مردم هستند بلکه با پایش مستمر پارامترهای کیفی، آب شرب با کیفیت مطلوب در اختیار مردم قرار می دهند.
وی افزود: سلامت، آسایش و رفاه مردم یکی از عواملی است که فعالان صنعت آبفا مد نظر قرار می دهند و به رغم چالش هایی که در زمینه منابع مالی و آبی وجود دارد، همچنان طرح های توسعه ای را عملیاتی می کنند تا دسترسی همه به خدمات آبفا در هر نقطه ای میسر شود.
مدیر آبفای فلاورجان با اشاره به مصرف درست آب توسط مشترکین گفت: مردم در شهرها و روستاها باید با مصرف درست آب، مسئولان امر را در تامین کمی و کیفی آب شرب یاری کنند و در این میان آبفا نیز برنامه های متنوع فرهنگی در راستای فرهنگ سازی مصرف درست آب در دستور کار قرار داده است که یکی از این برنامه ها پویش حامیان آب ویژه مادران و دختران است.
پرندوخ گفت: در پویش حامیان آب ویژه مادران و دختران با محوریت مدیریت مصرف سعی شده به محدودیت های تامین پایدار آب شرب اشاره شود تا مادران و دختران که از جمله قشرهای اثر گذار در جامعه هستند با آگاهی بیشتر از قبل، اقدام به مصرف بهینه آب نمایند.
در ادامه این برنامه رئیس خانه فرهنگ آب آبفای استان اصفهان گفت: اگر تا امروز بدون توجه و طبق عادت همیشگی هر چقدر دلتان می‌خواسته آب مصرف می‌کردید، از این به بعد باید به طور جدی راه‌هایی برای تغییر سبک زندگی همیشگی و کاهش مصرف پیدا کنید. هر شخصی بر اساس روش زندگی خودش بهتر می‌داند که چطور می‌تواند از هدر دادن آب جلوگیری کند، با این وجود ما هم مواردی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که شاید به دردتان بخورد چراکه تخمین ما این است که با عمل به این توصیه‌ها حداقل ۳۰ درصد در مصرف آب در آشپزخانه صرفه‌جویی خواهید کرد.
زهره تشیعی در ادامه به برخی از راهکارهای مصرف بی رویه آب اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: می توان با استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف بین ۳۰ الی ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کرد و نیز به راه های درست مصرف آب در آشپزخانه و حمام پرداخت .
وی آموزش دانش آموزان را بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف در جامعه نیازمند بازتولید مباحث فرهنگی در راستای فرهنگ سازی است و با توجه به اینکه دانش آموزان مخصوصا در دوره ابتدایی بیشتر پذیرای مفاهیم جدید هستند، می توانند پس از آموزش، اشاعه دهنده آگاهی میان شهروندان در مورد مصرف بهینه آب باشند.
در ادامه معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فلاورجان ضمن قدردانی از آبفای استان به جهت برگزاری این پویش گفت: به دلیل کاهش بارش ها اصفهان چندسالی است که تشنه است و برای اینکه زنده رود در بستر خود جاری شود و شور و نشاط در اصفهان موج زند منابع آبی باید بدرستی مصرف شود.
کریمی افزود: آموزش و پرورش با همکاری شرکت آب و فاضلاب تمام تلاش خود را در راستای مصرف درست آب در جامعه به خرج می دهد تا سایه تبعات خشکسالی در نصف جهان به حداقل برسد.