مراسم تکریم و معارفه مدیر حراست شرکت آب منطقه ای مرکزی برگزار شد

مراسم تکریم مهندس مجید بقایی و معارفه مهندس محمود رستمی به عنوان مدیر حراست شرکت آب منطقه ای مرکزی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برقاب؛ به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مراسم تکریم  و معارفه مدیر دفتر حراست این شرکت با حضور مدیرکل حراست شرکت مدیریت منابع آب ایران، معاون حفاظت فیزیکی مرکز حراست وزارت نیرو ، مدیر عامل و معاونان این شرکت برگزار شد.

 

چاهی به چاه های غیر مجاز استان مرکزی اضافه نشده است

در این مراسم مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با اشاره به اقدامات خوبی که در جهت حفاظت و حراست از منابع آبی در استان شده است گفت: در سالهای گذشته هیچ چاه غیرمجازی به چاههای غیرمجاز استان اضافه نشده است و فضا برای متخلفین در این حوزه کاملاً ناامن است.

مهندس عزت اله آمری ادامه داد: با تعیین تلکیف حدود ۲۰۰ مورد دیگر از چاههای غیرمجاز استان می توان گفت پرونده چاههای غیرمجاز در استان مرکزی بسته می شود.

مهندس آمری با اشاره به وضعیت نامناسب منابع آبی استان افزود: ضمن کاهش ۴۸ درصدی بارشها در استان سدها نیز شرایط خوبی ندارند بطوریکه در حال حاضر سد الغدیر ساوه تنها ۸ درصد ذخیره آبی دارد.

وی مسائل اخلاقی و مفسده های مالی را خط قرمز این شرکت در حوزه نیروی انسانی دانست و بر توجه به نیروی انسانی به عنوان سرمایه های شرکت تأکید کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی همکاری متقابل حراست و کارکنان را در راستای بهبود فضای کار خواستار شد و اظهار داشت: هرچه همکاری بین مجموعه حراست با همکاران تقویت شود، سیستم اداری پویاتر می شود.

شرایط آبی کشور، شرایط حساس و ویژه ای است

مدیر کل دفتر حراست شرکت مدیریت منابع آب ایران، نیز با قدردانی از زحمات مهندس مجید بقایی، مدیر سابق دفتر حراست شرکت آب منطقه ای مرکزی، تصریح کرد: با وجود شرایط تغییر اقلیم و چهار سال متوالی خشکسالی در کشور، شرایط آبی نیز شرایط خاص و ویژه ای دارد بطوریکه در حال حاضر می توان گفت آب از اولویت های اصلی در کشورمان محسوب می شود.

مهندس علی بهمنش افزود: آب یک مقوله امنیتی است که بسیاری از جوانب امنیتی دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

وی به نقش با اهمیت دفاتر حراست در حکمرانی خوب آب گفت: مجموعه حراست ها به سب نگاه آسیب شناسانه به پدیده ها و فرآیندها و حضور مستقیم و اشراف اطلاعاتی می توانند در حکمرانی خوب منابع آبی نقش بسزایی داشته باشند.

مدیر کل دفتر حراست شرکت مدیریت منابع آب ایران با تأکید بر اینکه برای اجرای این حکمرانی بایستی تخصص و تجربه همزمان در مجموعه حراستها باشد خاطر نشان کرد: هر اقدامی که در مجموعه حراست انجام می گردد باید آگاهانه، منصفانه، بدون حب و بغض و فارغ از هرگونه سطحی نگری باشد.

وی سپس انتصاب مهندس محمود رستمی را به این سمت تبریک گفت و یادآور شد: حراست در هر سازمان بازوی توانمند مدیریت در اجرای اهداف هر سازمان است و باید تعامل بسیار خوبی با کارکنان، مدیریت و دستگاه های نظارتی داشته باشد.

در ادامه مراسم معاون حفاظت فیزیکی مرکز حراست وزارت نیرو نیز نیروی انسانی را سرمایه های معنوی یک سازمان دانست و گفت: باید به نیروی انسانی توجه ویژه ای شود.

مهندس حسن توشه جو، اخلاق مداری، رعایت عدالت، امانتداری و مبارزه با فساد را از اولویت های وزارت نیرو در حوزه منابع انسانی دانست.

وی پرهیز از موازی کاری و سطحی نگری، تاثیر در تصمیم گیری‌ها و جلب اعتماد کارکنان را از وظایف دیگر حراست عنوان کرد.

در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر از زحمات مهندس مجید بقایی، مدیر سابق حراست شرکت تقدیر شد و مهندس محمود رستمی به عنوان مدیر دفتر حراست شرکت آب منطقه ای مرکزی منصوب و معرفی شد.