لزوم مدیریت مصرف برق توسط صنایع به ویژه در ایام پیک مصرف

استاندار مرکزی برضرورت مدیریت مصرف به ویژه در ایام پیک مصرف برق تاکید کرد. سید علی آقا زاده در نشست هم اندیشی جهت گذر از ایام پیک مصرف برق که در شهر صنعتی کاوه برگزار شد با بیان این مطلب افزود: تنظیم برنامه کاری هفتگی صنایع برای کاهش مصرف برق به صورت یک روز در […]

استاندار مرکزی برضرورت مدیریت مصرف به ویژه در ایام پیک مصرف برق تاکید کرد.
سید علی آقا زاده در نشست هم اندیشی جهت گذر از ایام پیک مصرف برق که در شهر صنعتی کاوه برگزار شد با بیان این مطلب افزود: تنظیم برنامه کاری هفتگی صنایع برای کاهش مصرف برق به صورت یک روز در هفته در تابستان پیش رو ضروری است.
وی بیان کرد: همسو سازی و تعامل متقابل صنایع و شرکت های توزیع برق ،شناسایی منابع انرژی و برنامه ریزی برای استفاده بهتر از این منابع از فرصت های مهم برای توسعه صنعت برق است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این نشست با بیان اینکه بار ثبت شده در ۳۰فروردین امسال در شهر صنعتی کاوه نسبت به بازه زمانی مشابه سال قبل ۱۹درصد رشد داشته است ،افزود: با توجه به ثابت بودن قیمت واگذاری انشعاب در بخش های مختلف صنعتی ،کشاورزی ،تجاری و خانگی ،امکان سرمایه گذاری برای توسعه شبکه و ظرفیت تولید به اندازه کافی فراهم نشده است.
محمد اله داد ادامه داد: کم آبی و استخراج رمز ارزها هم باعث افزایش مصرف برق شده است که قطعا تابستان امسال بدون مدیریت مصرف و همراهی مردم و مسئولان شاهد قطعی های گسترده و پیوسته برق خواهیم بود.
“حجت الاسلام سبزی “نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: عبور از پیک مصرف برق در تابستان یکی از موضوعات مهم صنعت برق است و تامین انرژی برق کمک به رونق تولید و اقتصاد کشور است.