مدیریت مصرف آب در روسیه

روسیه با داشتن طبیعتی بسیار متنوع، دارای منابع آبی فراوانی است. با این حال مردم این کشور در مصرف آب به شدت صرفه جویی و در کنار آن نکات بهداشتی و نظافتی را نیز بطور کامل رعایت می‌کنند. آب لوله کشی در روسیه عملا قابل شرب نیست و برای شستشو یا کار‌های دیگر مصرف می‌شود. […]

روسیه با داشتن طبیعتی بسیار متنوع، دارای منابع آبی فراوانی است. با این حال مردم این کشور در مصرف آب به شدت صرفه جویی و در کنار آن نکات بهداشتی و نظافتی را نیز بطور کامل رعایت می‌کنند.
آب لوله کشی در روسیه عملا قابل شرب نیست و برای شستشو یا کار‌های دیگر مصرف می‌شود. روس‌ها آب آشامیدنی خود را با استفاده ازفیلتر‌های خانگی تصفیه و ذخیره می‌کنند. استفاده از ماشین‌های لباسشویی که هم آب و هم برق کمتری مصرف می‌کند بسیار رایج است.
دولت روسیه هم به نوبه خود قوانین سختگیرانه‌ای را برای آلوده کردن آب‌ها هم برای اشخاص حقیقی یا حقوقی در نظر گرفته است. حتی اگر کسی فرش یا لباس یا خودرو‌ها خود را درکنار آب‌های روان یا دریاچه‌ها یا دریا‌ها بشوید باید جریمه‌های سنگینی پرداخت کند.مصرف بهینه آب در روسیه از سنین پایین و در مدارس به کودکان آموزش داده می‌شود.