مدیریت قطع آب شرب در شهرهای استان آذربایجان غربی

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو از مدیریت 48 ساعته قطع آب شرب در شهرهای ماکو، شوط، بازرگان و بیش از ده روستای منطقه خبر داد. حسین جعفری نژاد با بیان اینکه بدنبال بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل، کدورت آب سد ماکو بطور بی سابقه ای افزایش یافت، اظهار داشت: این حادثه موجب […]

مدیر امور آب و فاضلاب ماکو از مدیریت 48 ساعته قطع آب شرب در شهرهای ماکو، شوط، بازرگان و بیش از ده روستای منطقه خبر داد.

حسین جعفری نژاد با بیان اینکه بدنبال بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل، کدورت آب سد ماکو بطور بی سابقه ای افزایش یافت، اظهار داشت: این حادثه موجب شد تا تصفیه خانه های آب ماکو از مدار بهره برداری خارج و شهرهای ماکو، شوط، بازرگان و چندین روستای منطقه با مشکل قطعی آب مواجه شوند.       

وی افزود: با توجه به پر بودن مخازن آب ماکو، آب شرب این شهر به مدت 24 ساعت مدیریت شد و پس از اتمام آب مخازن، آب مورد نیاز مردم با تانکرهای سیار تامین شد.

وی با قدردانی از تلاش ها و همکاری های بی وقفه کارکنان شبکه و تصفیه خانه ها، گفت: مطالعاتی جهت رفع مشکل ایجاد شده و پیشگیری از قطع آب در زمان وقوع سیل در حوزه تصفیه خانه آب شماره یک ماکو در حال انجام است که پس از نهایی شدن فاز مطالعاتی آن، با دریافت اعتبارات لازم، نسبت به اجرایی شدن آن اقدام خواهد شد.

کشف و قطع 2 فقره انشعاب غیر مجاز در روستای یاریم قیه

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت : 2 فقره انشعاب غیر مجاز از شبکه آبرسانی روستای یاریم قیه خوی کشف و قطع شد.

یداله سلطانی با بیان این که عزم شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی  برای قطع انشعاب‌هایی که به صورت غیر قانونی در روستا‌ها وصل شده جدی است، گفت: دو فقره  انشعاب غیر مجاز از شبکه آبرسانی  روستای یاریم قیه  کشف و قطع شد.

وی گفت :انشعابات غیرمجاز تاثیر مستقیم در افت فشار و کاهش کیفی آب شرب ساکنان روستایی دارد و در این زمینه در تلاش هستیم تا همه انشعابات غیرمجاز را در سطح روستاهای شهرستان خوی جمع‌آوری کنیم.

مدیر عامل شرکت افزود: این موضوع به یک معضل تبدیل شده به گونه‌ای که دلیل زیادی از هدر رفت آب مربوط به همین مسئله است.

سلطانی خاطر نشان کرد : سرقت آب (انشعابات غیرمجاز) یکی از جرایم رایج کنونی است که از سوی برخی از شهروندان و روستائیان چندان جدی گرفته نمی‌شود و قبح ذاتی آن در جامعه درک نشده است و بسیاری از مردم از آن به عنوان موضوعی رایگان یاد می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره گفت :این اقدام جرمی است که در قانون برای آن مجازات‌هایی نیز در نظر گرفته شده است.