مدیرعامل آبفای یزد:

مخزن فدک یزد در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد

علمدار گفت: پیشرفت پروژه مخزن ٣٠ هزار مترمکعبی فدک مطلوب است و تا دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آبفای یزد در برنامه بازدید معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پروژه مخزن فدک یزد با اعتباری بالغ بر ۴٣ میلیارد تومان در حال احداث است و تا کنون بیش از ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

علمدار گفت: در حال حاضر آب بخش هایی از شهر یزد از ۶٠ حلقه چاه تامین می‌شود که پس از احداث مخزن فدک، آب این چاه ها و آب انتقالی پس از ورود به مخزن با یکدیگر مخلوط و سپس به شهر منتقل می شود.

 

وی تصریح کرد: با این کار کیفیت و فشار آب آشامیدنی شهر یزد یکسان می شود و سختی آب کاهش می‌یابد.

 

با اجرای طرح جهاد آبرسانی

بیش از پنج هزار نفر در خاتم از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: با اجرای طرح جهاد آبرسانی در شهرستان خاتم بیش از ۵۶۰۰ نفر از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.

جلال علمدار، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: پروژه جهاد آبرسانی در خاتم شامل احداث پنج باب مخزن با مجموع ظرفیت ۷۲۰ مترمکعب و اجرای ۲۳ کیلومتر خط انتقال آب است که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: اصلاح و بازسازی بیش از ۱۵ کیلومتر شبکه توزیع آب روستا‌های خاتم و بهره‌برداری از یک حلقه چاه برای تأمین آب پایدار ۱۱ روستای این شهرستان، از بخش دیگر این پروژه است.

او تصریح کرد: پروژه جهاد آبرسانی در خاتم تاکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال در حال اجراست.