مجتمع های آبرسانی روستایی در منطقه ضیاء آباد  ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری شرکت آب و فاضلاب استان قزوین، با پیشرفت عملیات عمرانی صورت گرفته، فاز یک مجتمع فارسجین منطقه ضیاء آباد به زودی به بهره برداری می رسد.

 

به گزارش پایگاه خبری برقآب، به نقل از  روابط عمومی شرکت آبفا استان قزوین؛ عین اله رمضانی در جریان بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین افزود: هم اکنون تعداد دو مجتمع در این منطقه در قالب پروژه های جهاد آبرسانی در حال اجرا است با نام ضیاء آباد ۱ و ۲ و فارسجین با حدود ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال پیشرفت می باشد.
وی تصریح کرد: در صورت تامین لوله و همچنین جذب اعتبارات محرومیت زدایی و با کمک اعتبارات استانی، این دو مجتمع به صورت کامل به سرانجام می رسد و همچنین یک مجتمع جدید هم تعریف شده که حفر چاه آن در دست اقدام است و به این ترتیب تقریباً تمام روستاهای این بخش در قالب مجتمع ها آبرسانی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
رمضانی ادامه داد: در بحث تصفیه خانه فاضلاب شهری نیز تملک زمین، مطالعات مربوطه و تهیه نقشه انجام شده که ضروریست با مساعدت مسئولین منطقه، سرمایه گذاری توسط شرکت های صنعتی منطقه انجام گیرد و در همین زمینه برای صنایع نیز تکلیف است که طبق بخشنامه از پساب استفاده کنند.
وی همچنین بحث مدیریت مصرف و قطع انشعابات غیرمجاز را باعث رفع مشکل کم آبی روستاها دانست که نیاز به همکاری دهیاری ها و شوراها و اهالی روستاها دارد.
در جریان این بازدید مهدی رجحانی، معاون عمرانی استانداری قزوین، نیز ضمن تقدیر از اقدام های صورت گرفته، بر ضرورت پیگیری اعتبارهای لازم جهت پیشبرد هر چه سریعتر پروژه های تامین آب آشامیدنی جهاد آبرسانی و بهره برداری کامل از آن ها تاکید کرد.