در سال 1402؛

ماینرهای غیرمجاز، برق ۸۲۸ خانوار خراسان شمالی را مصرف کردند

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی از کشف و ضبط بیش از یکصد و بیست دستگاه ماینر غیر مجاز رمزارز در سال گذشته در استان خبر داد.
به گزارش برقاب، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی از کشف و ضبط بیش از یکصد و بیست دستگاه ماینر غیر مجاز رمزارز در سال گذشته در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی؛ مدیر عامل این شرکت با بیان این که یکی از معضلات شبکه برق کشور و استان، استفاده غیر مجاز از ماینرهای استخراج رمزارز است، گفت: متاسفانه علی رغم اطلاع رسانی های گسترده این شرکت در خصوص آسیب های این دستگاه ها برای مشترکان، برخی سودجویان با استفاده غیرمجاز از این دستگاه ها بیش از پنجاه و ۸ میلیارد ریال به شبکه برق استان آسیب زدند.
مهندس “حسن چاهی” با بیان این که ارزش دستگاه های کشف شده پنجاه میلیارد ریال است، ادامه داد: در سال ۱۴۰۲، بیش از یکصد و ۲۰ دستگاه از ۱۴ مرکز غیر مجاز، ماینر استخراج رمزارز کشف شد که این دستگاه ها با توان برق مصرفی۲۴۰ کیلوات ساعت، معادل برق بیش از ۸۲۸ خانوار را استفاده می کردند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی با بیان این که این دستگاه‌ها به صورت غیرقانونی از برق شبکه سراسری استفاده می کردند، تاکید کرد: نصب ماینرهای غیر مجاز برای کسب سود باعث ایجاد نوسان و ضعف ولتاژ در شبکه توزیع برق می شود که موجب وارد شدن خسارت به تأسیسات الکتریکی و وسایل برقی مشترکین خواهد شد.
وی در پایان با بیان این که نصب دستگاه های رمزارز در بخش خانگی ممنوع است، تاکید کرد:تولید کنندگان رمز ارز در صورت داشتن شرایط خاص، برای نصب ماینر و با ارائه مجوز و پروانه صادره از سازمان صمت استان می‌توانند نسبت به دریافت انشعاب قانونی در شهرک‌های صنعتی اقدام کنند.