مانور آمادگی صنعت آب و برق بوشهر در برابر زلزله برگزار شد.

در این مانور با شبیه سازی زلزله ۶.۵ ریشتری در مقیاس امواج درونی زمین، مدیران ستادی و عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب، آب منطقه ای، شرکت توزیع نیروی برق اقدامات خود را در حوزه مدیریت بحران این حادثه تشریح کردند. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در ستاد فرماندهی مانور این زلزله فرضی […]

در این مانور با شبیه سازی زلزله ۶.۵ ریشتری در مقیاس امواج درونی زمین، مدیران ستادی و عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب، آب منطقه ای، شرکت توزیع نیروی برق اقدامات خود را در حوزه مدیریت بحران این حادثه تشریح کردند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در ستاد فرماندهی مانور این زلزله فرضی اظهار داشت: استمرار فعالیت و خدمات دهی دستگاه‌های خدمات رسان مانند آب و برق در جامعه حیاتی و بسیار مهم است و این مساله در حین وقوع حوادث غیرمترقبه از جمله زلزله از اهمیت بالایی برخوردار است.
عبدالحمید حمزه‌پور ، تشکیل سیستم یکپارچه فرماندهی صنعت آب و برق برای پاسخگویی به بحران های ایجاد شده را از اهداف این مانور عنوان کرد و گفت: تیم های عملیاتی و ارزیابان شرکت آب و فاضلاب بوشهر در جریان این حادثه فرضی به کانون زلزله و مناطق اطراف اعزام شدند..
وی با اشاره به سناریو زلزله و صدمه به تاسیسات آبرسانی تصریح کرد: پس از وقوع این حادثه فرضی تیم‌های عملیاتی و ارزیابی شرکت آب و فاضلاب بوشهر به کانون زلزله و مناطق مورد نظر اعزام شدند تا ضمن بررسی خسارات وارد شده و رسیدگی به وضعیت شکستگی خط انتقال، برای استمرار ارائه خدمات و دسترسی زلزله زدگان به آب شرب اقدام کنند.