لزوم مدیریت مصرف آب شرب توسط مشترکان شهری و روستایی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در بررسی مناطق زلزله‌زده شهرستان گناوه با حضور نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه زلزله ۵.۹ ریشتر در بخش تأسیسات آبرسانی شهرستان گناوه آسیب‌هایی وارد نکرده است اظهار داشت: در این حوزه مشکلی در تامین و توزیع آب آشامیدنی وجود ندارد. عبدالحمید حمزه‌پور […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در بررسی مناطق زلزله‌زده شهرستان گناوه با حضور نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه زلزله ۵.۹ ریشتر در بخش تأسیسات آبرسانی شهرستان گناوه آسیب‌هایی وارد نکرده است اظهار داشت: در این حوزه مشکلی در تامین و توزیع آب آشامیدنی وجود ندارد.
عبدالحمید حمزه‌پور سال ۱۳۹۹ – ۱۴۰۰ را یکی از سال‌های کم آب، کاهش بارندگی و خشکسالی دانست و افزود: حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بارش باران نسبت به سال ماقبل آن کاهش داشته که با تابستان نسبتاً سختی در تامین آب آشامیدنی مواجه هستیم.
وی، با اشاره به اینکه زحمات و تلاش کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در تابستان پیش‌رو نسبت به گذشته با توجه به کاهش بارندگی‌ها دو چندان شده گفت: تلاش می‌شود با استفاده از ظرفیت و توانمندی‌ها، در تامین و توزیع آب با حداقل مشکل پشت سر بگذاریم.
حمزه‌پور نقش مردم در مدیریت مصرف آب در کاهش بحران را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: مردم شهرها به ویژه روستاها که از آب غیر شرب در بخش‌های دیگر استفاده می‌کنند باید مدیریت مصرف آب را در دستور کار قرار دهند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه منابع آب این استان از دیگر استان‌ها با خطوط طولانی انتقال داده می‌شود افزود: شرکت آب و فاضلاب مسئول تامین آب شرب وبهداشتی مشترکان است از این نظر باید همکاری مردم در این عرصه که آب شبکه در بخش غیر شرب استفاده نکنند مورد توجه قرار بگیرد تا تابستان با کمترین مشکل پشت سر گذاشته شود.
ایشان افزود :ساکنین محترم در روستاها باید آب مورد نیاز سایر مصارف ازجمله دام ها ،درخت ها و… را از سایر منابع آبی تامین نمایند.
عبدالکریم جمیری هم با بیان اینکه در زلزله ۵.۹ ریشتر گناوه خسارت مالی فراوانی به مردم به ویژه در روستاها وارد آمد گفت: باید تلاش شود مشکلات مردم محروم روستاها برطرف شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس بررسی مشکلات مردم زلزله‌زده و حل مشکلات آنان را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: از همه کسانیکه در حادثه زلزله گناوه به یاری مردم آسیب دیده شتافتند قدردانی می‌شود.
وی با قدردانی از توجه امام جمعه بوشهر، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان، استاندار بوشهر و دیگر مسئولان که مشکلات مردم را بررسی کردند افزود: مردم جهادگر استان بوشهر و نهادهای مختلف انقلابی هم که آسیب‌دیدگان زلزله گناوه را یاری کردند قدردانی می‌شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر، جبران خسارت زلزله‌زدگان گناوه را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: کارشناسی‌های انجام شده ان‌شاءالله به جمع‌بندی می‌رسد و پس از آن کمک‌هایی از ناحیه دولت صورت می‌گیرد تا خسارت زلزله جبران شود.
جمیری بازسازی واحدهای مسکونی تخریبی و تعمیر ابنیه‌های خسارت را یک ضرورت دانست و بیان کرد: نیازهای مردم زلزله‌زده گناوه که شناسایی شده ان‌شاءالله تامین می‌شود.
وی با تاکید بر تحقق مطالبات مردم زلزله‌زده افزود: باید نیازها و خواسته‌های مردم زلزله‌زده مورد توجه قرار بگیرد و در تحقق آنها تلاش شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، یکی از فلسفه‌های مهم مدیریتی در نظام جمهوری اسلامی را رسیدگی به مشکلات مردم دانست و تصریح کرد: رفع مشکلات و تحقق مطالبات مردم باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.