لزوم مدیریت صحیح منابع آبی و کشت محصولات کم آب در مراوه تپه

مدیر عامل ، معاونین ومدیران شرکت آب منطقه ای استان با حاج آخوند غراوی امام جمعه اهل سنت شهرستان مراه تپه به مناسبت آغاز سال جدید دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی مدیر عامل شرکت در این جلسه اظهار کرد: شهرستان مراوه تپه در […]

مدیر عامل ، معاونین ومدیران شرکت آب منطقه ای استان با حاج آخوند غراوی امام جمعه اهل سنت شهرستان مراه تپه به مناسبت آغاز سال جدید دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی مدیر عامل شرکت در این جلسه اظهار کرد: شهرستان مراوه تپه در شمال شرقی استان گلستان با کم آبی مزمن رو به روست و لازم است در این شهرستان ضمن مدیریت صحیح منابع آبی ، کشت محصولات نیز با اولویت محصولات کم آب طلب باشد.
مهندس حسینی افزود: کاهش بارش در سال جاری و بروز خشکسالی درهمه بخش ها اعم ازآب رودخانه ها ، آب ورودی به سدها، سفره های آب زیرزمینی و ..تاثیر خود را گذاشته است و به همین دلیل مدیریت منابع آبی در سال جاری بیش از پیش ضروری است.
مدیر عامل شرکت با توجه به کاهش منابع آبی در این شهرستان و تقاضای رهاسازی آب از سد شیرین دره افزود: مکاتبات لازم در این خصوص انجام شده است اما با توجه به مسائل فنی و اجتماعی آن ، تحقق این امر نیاز به تلاش‌های همه جانبه مستمر دارد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان مراه تپه نیز در این دیدار ضمن تشکر از مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در توجه به مدیریت منابع آبی این شهرستان اظهار کرد: مردم شهرستان مراوه با کمبود آب رو به رو هستند که در برخی مواقع کیفیت آب هم در این شهرستان مطلوب نیست و نیاز است توجه بیشتری در هر دو بخش کمی و کیفی صورت گیرد.
حاج آخوند غراوی با بیان اینکه اولویت در این شهرستان با آب شرب برای شهروندان است، گفت: مجوزهای قالیشوئی و کارواش و.. کمتر داده شود تا مساله شرب مردم دچار خدشه نشود.
وی بیان کرد : با توجه به خشک بودن رودخانه اترک ولزوم آبیاری مزارع این شهرستان در صورت امکان پیگیری های لازم بریا رهاسازی آب سد شیرین دره صورت گیرد.