لزوم کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق معابر و ادارات دولتی خوزستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در نشست با مسلم رحیمی؛ مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و ورودی آب سدها و در ادامه آن افت تولید برق، خواستار همکاری ادارات، مردم و رسانه ها در راستای کاهش مصرف برق شد. دکتر علی خدری با بیان این که […]

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در نشست با مسلم رحیمی؛ مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و ورودی آب سدها و در ادامه آن افت تولید برق، خواستار همکاری ادارات، مردم و رسانه ها در راستای کاهش مصرف برق شد.

دکتر علی خدری با بیان این که در تابستان سال جاری شرایط بسیار سختی پیش رو داریم، اظهار کرد: دستورالعمل هایی در خصوص کاهش مصرف برق مشترکین از سوی وزارت نیرو و توانیر به شرکت های توزیع نیروی برق ابلاغ شده که از مهمترین آنها تفاهم نامه با کشاورزان و مشترکین صنعتی و مقابله جدی با دستگاه های رمز ارزهای غیرمجاز است.
وی با اشاره به لزوم همکاری مشترکین در ساعات پیک بار، گفت: در سال گذشته به تمام مشترکینی که با ما همکاری داشتند، ۸۰ میلیارد ریال پاداش خوش مصرفی داده شد.
خدری به مصرف برق مشترکین حوزه کشاورزی پرداخت و با بیان این که کشاورزان بر اساس میزان همکاری در ساعات اوج بار مشمول پاداش می شوند، افزود: هر مشترک کشاورزی که در زمان پیک سایی، همکاری و مدیریت مصرف داشته باشد، پاداش خوش مصرفی دریافت می کند.
وی در ادامه در خصوص این پاداش به کشاورزان وصنایع گفت: اگر در ساعت پیک، چهار ساعت مصرف نداشته باشند، بعد از ساعات پیک، ۲۰ ساعت برق مجانی دریافت می کنند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان تاکید کرد: طبق سیاست ها و مقررات توانیر، جهت گذر از تابستان، قطعا باید ۳۰۰ مگاوات در حوزه صنایع، کشاورزان وکلیه مشترکین کاهش مصرف داشته باشیم تا بتوانیم برق پایدار مورد نیاز را تامین کنیم.

نیازمند کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق معابر و ادارات دولتی هستیم.

وی همچنین به بخش نامه کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی و روشنایی معابر اشاره کرد و گفت: باید حدود ۱۱۳ هزار چراغ معابر در ورودی و خروجی بلوارهای تمامی شهرهای خوزستان به صورت یک در میان خاموش شود، البته روشنایی نقاط حادثه خیز و گلوگاه ها تامین است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با بیان اینکه برای کنترل بار سایر ادارات، اطلاع رسانی و آگاه سازی از طریق رسانه ها انجام و آگاه سازی به صورت گسترده ادامه دارد، افزود: طبق بخش نامه ای که معاون اول رییس جمهور ابلاغ کرد، باید بار مصرفی ادارات و ارگانها و دستگاههای اجرایی ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یابد، که بر همین اساس در مرکز پایش، مصرف برق هر دستگاه را رصد می کنیم و گزارش خبری روزانه در ایام پیک از مرکز پایش توزیع، تهیه می شود و دستگاه ها و ادارات پرمصرف و البته ارگان ها و سازمان هایی که الگوی مصرف را رعایت می کنند، از طریق صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی معرفی می شوند.

خدری در ادامه با اشاره به این که ساعت پیک بار از ۱۲ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ در فصل تابستان است، تاکید کرد: اگر مشترکین خانگی و اداری، دمای کولر خود را روی ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنند، روشنایی های غیر ضرور را در ساعات پیک خاموش کنند، قطعا به آن دسته از مشترکین همراهی که در برنامه پیک سایی شرکت کنند، پاداش پرداخت می شود.

مزارع بیت کوین را اطلاع دهید، جایزه بگیرید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در پایان به موضوع دستگاه های استخراج رمز ارزهای غیرمجاز در استان اشاره کرد و گفت: استفاده از این دستگاه های غیر مجاز هم به شبکه آسیب می زند، هم به نوعی سرقت از شبکه محسوب می شود، و هم باعث افزایش مصرف بی رویه برق می شود که متاسفانه بعضی از مردم اقدام به استفاده از این دستگاه ها نموده اند، لذا برای کسانی که این مزارع استخراج رمز ارز( بیت کوین) را به شرکت های توزیع در تمام شهرستان ها یا نیروی انتظامی اطلاع دهند، تا ۲۰ میلیون تومان جایزه داده می شود.

اعلام آمادگی صدا و سیما مرکز خوزستان در راستای اطلاع رسانی مدیریت مصرف برق

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان نیز در این نشست آمادگی مجموعه تحت امر خود را برای همکاری با شرکت توزیع نیروی برق خوزستان جهت مدیریت مصرف برق و اطلاع رسانی گسترده در خصوص لزوم کاهش مصرف به مشترکین خوزستانی، اعلام کرد.
مسلم رحیمی گفت: با توجه به شرایط موجود و ابلاغیه های وزارت نیرو در خصوص کاهش ورودی آب سدها، به عنوان رسانه ملی، این همکاری را با تمامی مجموعه های صنعت آب و برق در خوزستان خواهیم داشت .

وی افزود: باید تمامی دستگاه های مرتبط با مصرف برق پای کار بیایند و اطلاعات لازم در خصوص شیوه های کاهش مصرف و به طور کلی مدیریت مصرف برق را جهت تهیه اخبار و گزارش ها عنوان کنند تا با اطلاع رسانی موثر به مخاطبان رسانه ملی، بتوانیم در راستای اهداف مجموعه صنعت برق که گذر موفق از پیک تابستان است، گام برداریم.