لزوم فرهنگ‌سازی در مدیریت مصرف آب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در نشست با کارکنان این شرکت با بیان اینکه تابستان سختی در حوزه تأمین آب در پیش‌رو داریم اظهار داشت: کاهش بارش باران در فصل زمستان گذشته و خشکسالی سبب بروز مشکلاتی در حوزه تأمین آب و برق فراهم کرده که باید فرهنگ‌سازی در مدیریت مصرف آب در […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در نشست با کارکنان این شرکت با بیان اینکه تابستان سختی در حوزه تأمین آب در پیش‌رو داریم اظهار داشت: کاهش بارش باران در فصل زمستان گذشته و خشکسالی سبب بروز مشکلاتی در حوزه تأمین آب و برق فراهم کرده که باید فرهنگ‌سازی در مدیریت مصرف آب در دستور کار همه قرار بگیرد.

عبدالحمید حمزه‌پور تنها راه گذشت از تابستان امسال را مدیریت مصرف آب در شهرها و روستاها دانست و تأکید کرد: کاهش بارش باران در فصل آبی سال گذشته کشور و استان بوشهر بر روی منابع آب شرب استان گذاشته است خصوصا در مناطقی از استان که آب ها آن ها از منابع آب محلی تامین می شود.

وی با بیان اینکه بخشی از منابع آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق ۲۰۰ حلقه چاه آب این استان تأمین می‌شود‌ گفت: براساس پیش پیش‌بینی‌ درجه دمای هوای استان بوشهر در فصل تابستان نسبت به سال قبل افزایش دارد و هر افزایش یک درجه ۳ درصد بر مصرف آب مصرفی می‌افزاید.

حمزه‌پور، مشکلات در تأمین برق را سبب بروز بحران در آبرسانی دانست و تصریح کرد: آبرسانی از طریق ایستگاه‌های پمپاژ میسر می‌شود و مشکلات در حوزه برق‌رسانی می تواند بر کم‌آبی دامن بزند.

وی، با تأکید بر افزایش خدمات و پاسخگویی به مطالبات مردم به صورت شبانه‌روزی گفت: کارکنان شرکت آب فاضلاب تا زمان بازنشستگی باید خدمات صادقانه خود ادامه دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، با بیان اینکه عوامل مختلفی سبب دغدغه در عرصه آبرسانی در فصل تابستان شده است افزود: ویروس کرونا، کاهش درآمد، گرمی شدید هوا، اقلیم گرم و خشک و دیگر موضوع‌ها بر دغدغه تأمین آب افزوده است که باید فرهنگ‌سازی در مدیریت مصرف در شهرها و روستاها ترویج شود.

حمزه‌پور با بیان اینکه زیرساخت‌هایی در تأمین آب آشامیدنی اجرا شده است خاطر نشان کرد: همکاری صدا و سیما، دهیاران، شهرداران و فعالان اجتماعی در افزایش آگاهی مردم برای اهمیت مصرف آب اثرگذار است که تولید برنامه و پخش در فضاهای مجازی امری مهم و ضروری است.

وی، قطع آب شبکه آبرسانی از فضاهای سبز شهرداری‌ها، خانه‌ باغ‌ها و انشعابات غیر مجاز را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: باید با هماهنگی همه جانبه آگاهی مردم در چگونگی تأمین آب برای مدیریت مصرف و صرفه‌جویی آب افزایش یابد.