معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس:

لزوم صرفه جویی ۲۱ مگاواتی انرژی برق در ادارات و دستگاه های اجرایی استان

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت صرفه جویی 21مگاواتی انرژی برق از سوی ادارات و دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد.

لزوم صرفه جویی ۲۱ مگاواتی انرژی برق در ادارات و دستگاه های اجرایی استان

به گزارش برقاب، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت صرفه جویی ۲۱مگاواتی انرژی برق از سوی ادارات و دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد.

علیرضا اسکندری گفت: با فرا رسیدن تابستان و افزایش دمای هوا، همگی ما مکلف هستیم در تمامی بخش ها، برنامه های مصرف بهینه انرژی برق را اجرا و رعایت نماییم که از این رو همکاری ادارات دولتی، دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی استان در مصرف بهینه برق ضروری است.

وی اظهار داشت: سال گذشته با فعالیت هایی که در حوزه مشترکان اداری انجام گرفت بیش از ۶ مگاوات صرفه جویی در بخش اداری حاصل و بیش از ۴۵۰ میلیون ریال پاداش به ۱۲۹ اداره همکار در طرح کاهش پیک بار تابستان سال ۱۴۰۲ پرداخت شد.

اسکندری، با تاکید بر اینکه در ایام گرم سال و فصل تابستان بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری و تعامل مشترکان اداری جهت کاهش مصرف برق هستیم، افزود: بر اساس مصوبه هیات محترم وزیران، تمامی مشترکان اداری موظف شده اند در بازه زمانی اول خرداد تا ۳۱ شهریور، در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰درصد نسبت به مقدار پایه سال ۱۴۰۰ و در ساعات غیر اداری به میزان۶۰ درصد نسبت به همان روز مصرف انرژی برق خود را کاهش دهند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در ادامه به راهکارهای کاهش مصرف انرژی برق در ادارات اشاره کرد و گفت: تنظیم درجه سیستم های سرمایشی و اسپلیت ها بین ۲۴ – ۲۶درجه سانتی گراد (دمای آسایش)، استفاده از دور کند کولر آبی در مناطق غیر گرمسیر و استفاده از پنکه به جای کولر در مناطق معتدل (شهرستان های شمال استان)، بهره مندی کامل از روشنایی روز و نور طبیعی، استفاده از چراغ‌های فوق کم مصرف SMD و LED، خاموش کردن سیستم های سرمایشی یک ساعت قبل از اتمام ساعات کاری (ساعت ۱۳)، خاموش کردن تمام وسایل برقی اداری و سیستم روشنایی پس از اتمام کار، بستن درب و پنجره‌ها هنگام استفاده از وسایل سرمایشی، استفاده از سنسورهای حرکتی جهت روشن و خاموش نمودن اتوماتیک چراغ ها در راهرو و پارکینگ ها کاهش چشمگیر مصرف انرژی برق در بخش اداری را در پی خواهد داشت.