لزوم سازگاری با کم ابی در گلستان با روشهای فرهنگی مدیریتی و سازه ای

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با امام جمعه آق قلا گفت: لزوم سازگاری با کم ابی در گلستان با روشهای فرهنگی ، مدیریتی و سازه ای بیش از پیش ضرورت دارد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان ، مهندس سید محسن حسینی در این دیدار ، با اشاره به […]

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان در دیدار با امام جمعه آق قلا گفت: لزوم سازگاری با کم ابی در گلستان با روشهای فرهنگی ، مدیریتی و سازه ای بیش از پیش ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان ، مهندس سید محسن حسینی در این دیدار ، با اشاره به نقش بی بدیل روحانیت در فرهنگسازی جامعه و استمداد از ائمه جمعه و جماعات در تبیین مسائل آب برای مردم اظهار کرد: گلستان ذاتا استان کم آبی است و با توجه به جمعیت استان و نیاز روزافزون منابع آب شرب و کشاورزی و… لزوم سازگاری با کم ابی در کشور و استان با روشهای فرهنگی ، مدیریتی و سازه ای بیش از پیش ضرورت دارد.
مهندس سید محسن حسینی افزود:  مشکل عمده در حوزه آب، مصرف ناصحیح و بی رویه است و باید این نعمت حیات بخش را اصولی و درست مصرف کنیم، چراکه در کشوری خشک و نیمه خشک زندگی می کنیم که در ۵۰ سال گذشته همواره در حال گرم شدن و افزایش دما بوده است.
وی در ادامه گزارشی از طرح های علاج بخشی سد وشمگیر و احداث سد آقدکش را ارائه کرد.
امام جمعه آق قلا نیز در این دیدار ضمن احساس خرسندی از مدیریت مهندس حسینی به عنوان سرپرست شرکت آب منطقه ای، اظهار کرد: معقتدم جنابعالی فردی کارشناس و مدیری قوی هستید و رویکرد فرهنگی شما در پیشبرد امور راهگشا خواهد بود.
آخوند میرزاعلی افزود: لزوم حل مشکلات مردم، توجه و انجام برنامه ها و راهکارهای پیشگیری از وقوع سیل و بکارگیری تجربیات سیل توسط مردم و مسیولین می تواند رضایت مندی بیشتر مردم را درحوزه منابع آب در پی داشته باشد .
امام جمعه آق قلا درپایان آمادگی خود را در جهت کمک فرهنگی در حل مسائل مرتبط با آّب اعلام نمود.