لزوم رعایت نکات مدیریت مصرفی آب و برق

با شروع ایام پیک مصرف آب و برق و شدت گرفتن مصرف مردم ، حجت الاسلام والمسلمین وثیق دبیر فرهنگی وزارت نیرو در اصفهان طی سخنانی قبل از خطبه های نماز جمعه سپاهانشهر مردم را به مدیریت مصرف آب و برق توصیه نمود. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای اصفهان حجت الاسلام وثیق […]

با شروع ایام پیک مصرف آب و برق و شدت گرفتن مصرف مردم ، حجت الاسلام والمسلمین وثیق دبیر فرهنگی وزارت نیرو در اصفهان طی سخنانی قبل از خطبه های نماز جمعه سپاهانشهر مردم را به مدیریت مصرف آب و برق توصیه نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای اصفهان حجت الاسلام وثیق گفت: در رابطه با نعمتهای الهی باید به سه موضوع توجه داشته باشیم 1-گستردگی نعمتها 2- شکرگزاری و 3- اولویت در نعمتها ، که شکرگزاری استفاده صحیح ، به جا و به مورد از نعمتها ی الهی است که همه ما باید به آن بپردازیم و همیشه شکرگزار نعمتهای خداوند باشیم.

دبیر فرهنگی وزارت نیرو در اصفهان در خصوص اولویت بندی نعمتهای خداوند گفت: نعمت های آب و برق در اولویت هستند به دلیل اینکه حیات موجودات به آب بستگی دارد و بخش مهمی از زندگی امروز ما وابسته به نعمت برق است و در ابعاد گوناگون زندگی مردم این دو نعمت کاربرد دارد پس وظیفه ماست که همیشه و همه جا به خصوص در مواقع حساس و بحرانی از این نعمات صحیح استفاده کنیم.
وی افزود : در حال حاضر و در ایام پیک بار در کشور 5 هزار مگاوات کمبود برق داریم که تامین هر 1000 مگاوات ( شامل احداث نیروگاه و شبکه های زیرساخت برق ) مبلغی معادل 10 هزار میلیارد تومان هزینه در بردارد که رقمی بالا و قابل توجه  است.
حجت الاسلام وثیق در ادامه تاکید کرد: در ساعات 12 تا 17 بعد از ظهر اگر در مصرف صنعتی و کشاورزی 115 مگاوات و در مصرف خانگی و تجاری 39 مگاوات در استان اصفهان صرفه جویی شودمشکل قطع برق نخواهیم داشت .
وی در پایان سخنانش ضمن دعوت مردم به صرفه جویی و مدیریت مصرف آب و برق توصیه نمود: در ساعات پیک مصرف که در بالا اشاره شد از به کار بردن وسایل پر مصرف برق خودداری نموده و در مصرف آب نیز نهایت صرفه جویی را داشته باشیم.