لزوم ارتقا مهارت ها با هدف کاهش آسیب

جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان مرکزی به صورت ویدیو کنفرانس با حضور 12 عضو کارگروه و رییس پدافند غیرعامل استانداری استان مرکزی در شرکت برق منطقه ای باختر برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای باختر این جلسه در چهار منطقه به صورت ویدیو کنفرانس و با رعایت […]

جلسه کارگروه انرژی و آب شورای پدافند غیرعامل استان مرکزی به صورت ویدیو کنفرانس با حضور 12 عضو کارگروه و رییس پدافند غیرعامل استانداری استان مرکزی در شرکت برق منطقه ای باختر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای باختر این جلسه در چهار منطقه به صورت ویدیو کنفرانس و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد و طی آن “فرهاد شبیهی ” مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر مهمترین مصوبات جلسه را برای اعضا مطرح کرد و گفت:افزایش تاب آوری ،خوداتکایی ،استمرار در ارایه حفاظت سایبری و حفاظت فیزیکی و ارتقای سطح آن و بالا بردن مهارت ها جهت مانع شدن از نفوذ دشمن و کم شدن آسیب ها از مهم ترین اقدامات شرکت ها و سازمان ها در این زمینه می تواند باشد.
وی با اشاره به ریزپرنده ها افزود:جلوگیری از نفوذ ریزپرنده ها یکی از موارد جدی در زمینه پدافند غیر عامل محسوب می شود که اعضا ضمن موافقت ،خود را در جهت ارایه تمهیدات لازم در جهت مقابله با ریزپرنده ها اعلام کردند.
شبیهی در ادامه بیان داشت:پیگیری طرحهای پدافند غیر عامل در تمامی دستگاه های عضو کارگروه (انرژی و آب) و رعایت اولویتها و شناخت نیازها و کاهش آسیب ها و بازدارندگی از دیگر مباحث جدی پدافند غیر عامل است.
در ادامه جلسه” مسعود فراهانی “مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری مرکزی گفت:یکی از بهترین خروجی های این کارگروه ارایه خدمات مستمرصنعت آب و برق است که باعث ایجاد احساس امنیت خاطر شهروندان است که از مهم ترین نقاط قوت این کارگروه محسوب می شود که جا دارد از این دستاورد ارزشمند قدردانی کنیم.
در این جلسه اعضا به ارایه گزارش عملکرد سال 98 و اقدامات مقابله با سیلاب ،گزارش عملکرد سه ماهه اول سال 99 و برنامه های پیش بینی شده جهت عبور از پیک بار سال 99 و اقدامات انجام شده در رابطه با حملات احتمالی سایبری و تمهیدات لازم در جهت مقابله با آن پرداختند.