لایروبی و تعریض بستر رودخانه چیتگر

مدیر امور منابع آب شهریار از لایروبی، پاکسازی و تعریض بستر رودخانه چیتگر ( وردیج) در محدوده روستای زرنان از توابع شهرستان قدس به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “محمدرضا گیتی پژوه” با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: رودخانه چیتگر در […]

مدیر امور منابع آب شهریار از لایروبی، پاکسازی و تعریض بستر رودخانه چیتگر ( وردیج) در محدوده روستای زرنان از توابع شهرستان قدس به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، “محمدرضا گیتی پژوه” با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: رودخانه چیتگر در محدوده روستای زرنان از توابع شهرستان قدس از سوی امور منابع آب به عنوان نقاط حادثه خیز در مواقع بحران سیلاب اعلام و معرفی شده است که با توجه به حساسیت موضوع طی ۳ روز کاری توسط پیمانکار نسبت به لایروبی و پاکسازی بستر رودخانه چیتگر اقدام شد.

وی افزود: به منظور افزایش ظرفیت آبگذری در مواقع بحران سیلاب  در طول 400 متر و عرض 6 متر و عمق  5.2متر تعریض و تعمیق بستر اقدام گردید.

مدیر امور منابع آب شهریار خاطرنشان کرد: این پروژه تا ظرفیت کامل و رفع بحران از منطقه در بازه مورد نظر ادامه خواهد داشت و از طرف اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار پیگیری خواهد شد.

توقیف ادوات حفاری غیرمجاز در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از توقیف ادوات حفاری غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

“راما حبیبی” با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ادوات حفاری غیر مجاز شامل وینچ بالابر که در حال انجام عملیات حفاری یک حلقه چاه غیرمجاز بود با تلاش و آگاهی گروه های گشت و بازرسی و نظارت امور منابع آب تهران و پردیس در منطقه شهرک غرب تهران مورد شناسایی و توقیف قرار گرفت. همچنین  ادوات حفاری غیر مجاز نیز به محل پارکینگ تحت نظارت این امور منتقل شد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس با بیان اینکه گروه های گشت و بازرسی با هوشیاری کامل در منطقه حضور دارند و هرگونه برداشت غیرمجاز از آب های سطحی و زیر زمینی را رصد نموده و از این اقدام جلوگیری می نمایند، تاکید کرد: بر اساس قانون توزیع عادلانه آب نگهداری و استفاده از ادوات حفاری بدون داشتن مجوز تخلف بوده و با قاطعیت با آن برخورد می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر گونه حفر و بهره برداری از چاه های غیرمجاز و برداشت آب از رودخانه ها بدون مجوز، جرم محسوب شده و امور منابع آب تهران و پردیس با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی برخورد قاطع خواهد کرد.

 

توقف آبفروشی غیر مجاز در پاکدشت

سرپرست امور منابع آب پاکدشت از انسداد یک حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

“علیرضا مصطفی پور” با بیان مطلب فوق اظهار کرد: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، در راستای صیانت از منابع آبی و برخورد جدی با آبفروشی غیر قانونی در منطقه، منصوبات یک حلقه چاه غیر مجاز جمع آوری و چاه مذکور مسدود شد.

وی با اشاره به اینکه افراد سودجو بدون اخذ مجوزهای لازم اقدام به آبگیری تانکر و فروش آن به مناطق اطراف کرده بودند، افزود: با هوشیاری و تلاش عوامل گشت و بازرسی از انجام این کار ممانعت به عمل آمد که در این عمیات از خروج حدود 49 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی جلوگیری به عمل آمد.

سرپرست امور منابع آب پاکدشت با بیان اینکه هرگونه برداشت غیر مجاز از چاه ها خلاف قانون است، تصریح کرد: هرگونه برداشت غیرمجاز از منابع آب زیرزمینی تعقیب قضایی را به دنبال خواهد داشت و متجاوزان به این منابع با همکاری نیروی انتظامی به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

مصطفی پور در پایان خاطر نشان کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز، تغذیه مصنوعی و جلوگیری از اضافه برداشت از چاه‌های مجاز در دستور کار قرار دارد تا با اجرای این طرح بتوانیم در منابع و سفره های آب زیرزمینی و بعضی از دشت‌های استان تعادل نسبی را برقرار و روند افت آب‌های زیرزمینی را کاهش دهیم.