لایروبی رودخانه های استان کرمان

مهندس رشیدی به همراه معاون عمرانی استانداری کرمان در سفر خود به شهرستان بافت، از مناطق سیل زده بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، مهندس رشیدی و هیأت همراه ضمن بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهرستان‌ بافت از نزدیک آخرین وضعیت این مناطق را مورد ارزیابی قرار دادند. در این […]

مهندس رشیدی به همراه معاون عمرانی استانداری کرمان در سفر خود به شهرستان بافت، از مناطق سیل زده بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، مهندس رشیدی و هیأت همراه ضمن بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهرستان‌ بافت از نزدیک آخرین وضعیت این مناطق را مورد ارزیابی قرار دادند.

در این بازدید مدیران کل مدیریت بحران، بنیاد مسکن و هلال‌ احمر استان نیز حضور داشتند و در جریان آخرین اقدامات انجام شده در خصوص لایروبی رودخانه ها قرار گرفتند.

گفتنی است ساماندهی و لایروبی رودخانه ها تأثیر بسیار مهمی در کاهش خسارات مالی و جانی دارد و در همین راستا لایروبی رودخانه های استان کرمان در دستور کار شرکت آب منطقه ای و دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گرفته است.

​مدیرعامل آب منطقه ای در این زمینه در جلسه فرمانداری بافت اظهار داشت: به منظور ساماندهی بستر رودخانه های استان با هدف جلوگیری از تخریب اراضی روستاهای حاشیه رودخانه ها کـاهش خسـارت وارده در اثر سیلاب به مناطق مسکونی، اراضی کشاورزی و تأسیسات شهری، طرح های ساماندهی رودخانه ها و کنترل سیلاب در هفت هزار و ۸۴۲ کیلومتر از رودخانه های استان کرمان در دست اجرا است.