لایروبی رودخانه‌‌های جیرفت با مشارکت بخش غیردولتی

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کرمان در حاشیه بازدید میدانی از رودخانه‌های شهرستان جیرفت گفت: با تلاش مدیر منابع آب شهرستان جیرفت بخش قابل توجهی از رودخانه‌های شهرستان جیرفت با مشارکت بخش غیردولتی لایروبی شده است.

به گزارش خبرگزاری برقاب؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون) لایروبی رودخانه‌‌های جیرفت با مشارکت بخش غیردولتی انجام شد.

حمید علیدادی سلیمانی به همراه نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، معاون حفاظت، بهره‌برداری و امور اجتماعی حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی شرکت مدیریت منابع آب ایران، فرماندار شهرستان جیرفت و برخی مدیران شرکت از رودخانه‌های شهرستان جیرفت، پروژه بند انحرافی نجف‌آباد و پروژه آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت بازدید کرد.
علیدادی سلیمانی، سرپرست شرکت آب منطقه‌ای کرمان در خصوص اهمیت لایروبی رودخانه‌‌های جیرفت گفت: لایروبی رودخانه‌ها یکی از مهمترین اقدامات مورد نیاز برای کنترل سیلاب است، از این رو ایجاد آمادگی و انجام اقدامات فنی و پیشگیرانه برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی مبتنی بر تجربیات سیلاب‌های اخیر بسیار حائز اهمیت و ضروری است.
علیدادی سلیمانی، همچنین در مورد اهمیت طرح آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت گفت: با توجه به بحرانی بودن شرایط کمی و کیفی منابع آب شرب شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد ، جهت حل این معضل و جلوگیری از تنش‌های اجتماعی پیش رو و مهاجرت اهالی منطقه، طرح آبرسانی به شهرهای جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت به میزان ۲۹.۱ میلیون مترمکعب در سال در دستور کار قرار گرفت که در صورت تامین اعتبار مناسب امکان اتمام طرح تا پایان دولت سیزدهم میسر است.