قطع برق برخی ادارات در قم

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: برق تعدادی از سازمان‌ها و اداراتی که همکاری لازم را در کاهش مصرف نداشتند قطع شد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان، “سهیل کیانی” با اشاره به الزام دستگاه‌های اداری، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و بانک‌ها  بر رعایت دستورالعمل‌های مصوب برای کاهش مصرف […]

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم گفت: برق تعدادی از سازمان‌ها و اداراتی که همکاری لازم را در کاهش مصرف نداشتند قطع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان، “سهیل کیانی” با اشاره به الزام دستگاه‌های اداری، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و بانک‌ها  بر رعایت دستورالعمل‌های مصوب برای کاهش مصرف برق گفت: از هفته گذشته اکیپ‌های نظارتی و بازرسی شرکت توزیع نیروی برق استان به ادارات مختلف مراجعه و وضعیت مصارف آن‌ها را بررسی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان به همراه صداوسیما و یکی از این اکیپ‌های نظارتی از برخی از دستگاه‌ها استان بازدید کرد، یادآور شد: در این بازدیدها برق تعدادی از سازمان‌ها و اداراتی که همکاری لازم را در کاهش مصرف نداشتند قطع شد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم با بیان اینکه ادارات موظف به کاهش 90 درصدی مصارف خود در پیک مصرف هستند، اظهار کرد: با توجه به تداوم گرما، طرح بازدید و بازرسی از ادارات استان تا پایان مردادماه ادامه دارد که امیدواریم تمام دستگاه‌ها نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها برای مدیریت برق مصرفی خود کوشا باشند.

وی با اشاره به اینکه برای مشترکینی که نسبت به کاهش مصرف برق خود اقدام کنند پاداش‌هایی در نظر گرفته شده است، برخی از راهکارهای مدیریت مصرف را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد:کاهش حداقل ۳۰ درصد مصرف برق از ساعت ۱۲ الی ۱۵ نسبت به صبح همان روز، تنظیم سیستم‌های سرمایشی بر روی ۲۷ درجه سانتیگراد و استفاده حداکثری از ظرفیت مولدها را از جمله این راهکارها ذکر کرد.

کیانی همچنین بر لزوم خاموش نمودن تجهیزات غیرضروری و روشنایی‌های اضافه در داخل و بیرون ساختمان، خاموش کردن سیستم‌های سرمایشی یک ساعت قبل از تعطیلی و کاهش ۹۰ درصدی مصرف بعد از زمان تعطیلی ادارات تأکید کرد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت کاهش مصرف برق در ادارات گفت: در همین رابطه مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم نیز با ارسال نامه‌ای به تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بر ضرورت همکاری با شرکت توزیع برق استان و کاهش پیک مصرف تأکید کرده است.