قطع انشعاب آب غیر مجاز در شهرک صدف شهریار

مدیر امور آب و فاضلاب شهریار از شناسایی و قطع 9 رشته انشعاب آب غیر مجاز در شهرک صدف شهریار خبر داد. محسن احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت : یکی از وظایف اصلی آبفا توزیع عادلانه آب شرب بین مشترکان دارای انشعاب مجاز بوده ضمن آنکه شناسایی و جمع آوری انشعابات غیر مجاز و تبدیل […]

مدیر امور آب و فاضلاب شهریار از شناسایی و قطع 9 رشته انشعاب آب غیر مجاز در شهرک صدف شهریار خبر داد.

محسن احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت : یکی از وظایف اصلی آبفا توزیع عادلانه آب شرب بین مشترکان دارای انشعاب مجاز بوده ضمن آنکه شناسایی و جمع آوری انشعابات غیر مجاز و تبدیل آن به مجاز یکی از اولویت های مهم امور آبفای شهریار قرار دارد.

او ادامه داد: در راستای برخورد با انشعابات غیر مجاز، همکاران آبفا پس از شناسایی و محرز شدن  9 رشته انشعاب غیر مجاز در اقطار یک اینچ و 4/3  مربوط به 9 واحدمسکونی و تجاری، واقع در شهرک صدف، طی یک عملیات مشترک نسبت به  جمع آوری آن اقدام شد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهریار در پایان تصریح کرد: از پیامدهای انشعاب غیر مجاز تضییع حقوق مشترکان مجاز، خسارت های مالی ، بروز اختلال و شکستگی ها در شبکه توزیع آبرسانی بوده که در صورت شناسایی و محرز شدن موضوع، نسبت به  جمع آوری آن اقدام و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

شناسایی 2083 رشته انشعاب آب غیر مجاز در غرب استان تهران

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب غرب استان تهران از شناسایی 2083 رشته انشعاب آب غیر مجاز از ابتدای سال جاری خبر داد.

سهراب فلاوند با اعلام این خبر گفت: آبفای غرب استان تهران مسئولیت تامین آب شرب شهرستان های قدس، شهریار و ملارد را بر عهده دارد و متاسفانه با وجود اطلاع رسانی در خصوص لزوم مدیریت مصرف بهینه از سوی شهروندان همچنان شاهد هستیم برخی افراد متخلف و سود جو مبادرت به بهره برداری غیرقانونی از تاسیسات توزیع آب می کنند.

او افزود: وجود انشعابات آب غیرمجاز سبب آسیب به شبکه توزیع ، هدر رفت آب، تضییع حقوق مشترکین قانونی خواهد شد و طبق قانون این عمل ناپسند جرم تلقی می شود.

فلاوند در خصوص فعالیت های انجام شده از سوی عوامل اجرایی آبفا در مورد متخلفین گفت: از ابتدای سال جاری 2083 رشته انشعاب آب غیر مجاز شناسایی و جمع آوری  شده است، که از میزان1471 رشته  پس از اخذ جرائم مربوطه تبدیل به مجاز شده اند و برخورد با اینگونه انشعابات به طور مستمر ادامه خواهد داشت.

سهراب فلاوند ضمن اشاره لزوم صرفه جویی در مصرف آب از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه بهره برداری غیرمجاز از شبکه توزیع آب مراتب را سریعاً از طریق سامانه تلفنی ۱۲۲ اطلاع دهند تا با متخلفین برخورد لازم صورت پذیرد.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای غرب استان تهران تصریح کرد: به منظور محاسبه دقیق میزان مصرف آب شرب مشترکین، از ابتدای سال جاری بیش از 3131 دستگاه کنتور خراب تعویض شده است و این روند ادامه دارد.

مشترکین در خصوص تعویض کنتور خراب هیچگونه مبلغی نباید پرداخت کنند و این خدمت کاملاً رایگان است.

فلاوند افزود: از ابتدای سال جاری در غرب استان تهران 1774 رشته انشعاب آب جدید و 1168 رشته انشعاب فاضلاب جدید نصب شده است.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای غرب استان تهران در پایان با اشاره به ارائه خدمات غیرحضوری گفت: مشترکین می توانند از طریق سامانه پیامکی 10001522 را فراهم کرده است و مشترکین می توانند خود رقم کنتور را قرائت کرده و با ارسال      رقم کنتور* 3 * شناسه قبض به این سامانه پیامکی قبض آب به روز دریافت و پرداخت کنند. همچنین از طریق سایت اینترنتی 122 به آدرس https://122.tpww.ir/ در قسمت خدمات الکترونیکی ریز مساحبات آب بها و صورتحساب خود را استعلام، دریافت و پرداخت نمایند.