قطعی‌های مکرر برق خوزستان بعلت فرسودگی تجهیزات

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان گفت: قطعی‌های مکرر برق در خوزستان رخ می‌دهد که فرسودگی تجهیزات یکی از علت‌های آن است. محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: قطعی برق که در مناطق مختلف استان و شهر اهواز رخ می‌دهد دلایل مختلفی مانند کیلومتر خطوط، ترانس و شبکه که سطح وسیعی را پوشش می‌دهد، […]

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان گفت: قطعی‌های مکرر برق در خوزستان رخ می‌دهد که فرسودگی تجهیزات یکی از علت‌های آن است.
محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: قطعی برق که در مناطق مختلف استان و شهر اهواز رخ می‌دهد دلایل مختلفی مانند کیلومتر خطوط، ترانس و شبکه که سطح وسیعی را پوشش می‌دهد، دارد.
او بیان داشت: اگر در زمینه انتقال برق بخواهیم خاموشی اعمال کنیم باید از قبل طی اطلاعیه‌ای شهروندان از این موضوع آگاه شوند و معمولا صبح زود برای اعمال انتخاب می‌شود.
دشت بزرگ تصریح کرد: از دیگر عوامل قطعی برق فرسوده بودن تجهیزات صنعت برق مانند؛ ترانس ها، خطوط و پست‌ها است که باید برای نوسازی تامین اعتبار شود و مسئله‌ای دیگر معارضان و مالکان زمین‌های است که بنا شد تاسیسات از آن‌ها عبور کند و برای این امر اختلال ایجاد می‌کنند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: سطح‌های مختلفی برای نصب پست بر اساس نیاز منطقه صورت گیرد به عنوان مثال برای منطقه کیانپارس تعداد مشترکان زیاد شده است و واحد‌های ویلایی تخریب و به مجتمع تبدیل شده و تقاضا افزایش یافت.
این مقام مسئول گفت: مشترکان در روز‌های که دما افزایش پیدا می‌کند همکاری بیشتری با صنعت برق داشته باشند و با کاهش مصارف غیر ضروری و کم کردن بار سرمایشی منازل خود، به پایداری شبکه کمک کنند.
او گفت:گر در ساعت‌های اوج بار، مدیریت مصرف صورت نگیرد به ازای هر درجه دما که از ۴۷ عبور کند افزایش بار قابل ملاحظه‌ای در شبکه صورت خواهد گرفت و این افزایش بار آسیب زا و حادثه ساز خواهد بود.