قرار گرفتن طرح خط انتقال آب به شهر آغاجاری در مدار آبرسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از بهره برداری طرح تجهیز چاه و اجرای خط انتقال آب آشامیدنی شهر آغاجاری با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش برقاب : قرار گرفتن طرح خط انتقال آب به شهر آغاجاری در مدار آبرسانی . صابر علیدادی در حاشیه  آیین بهره برداری طرح تجهیز چاه و اجرای خط انتقال آب آشامیدنی شهر آغاجاری گفت:این طرح شامل حفاری ۲ حلقه چاه به عمق ۸۰ متر با دبی ۳۵ لیتر بر ثانیه و یک هزار و ۳۰۰ متر خط توسعه شبکه برق رسانی به چاه‌ها بهره برداری شد.
وی در خصوص قرار گرفتن طرح خط انتقال آب به شهر آغاجاری در مدار آبرسانی  افزود: تجهیز ۲ حلقه چاه که شامل خرید و نصب تابلو برق، ترانسفورماتور، الکتروپمپ شناور، شیر آلات و اتصالات بود در این طرح اجرایی شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اجرای خط انتقال آب آشامیدنی شهر آغاجاری تصریح کرد: سه کیلومترخط انتقال ( لوله فولادی ) از چاه‌ها تا تصفیه خانه آب شهر آغاجاری با هدف تامین آب آشامیدنی پایدار برای این منطقه اجرایی شده است.
علیدادی جمعیت تحت پوشش این طرح را ۱۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه در ایام بارندگی و بالا رفتن کدورت آب رودخانه مارون، به مدت چند روز امکان برداشت و انتقال آب به شهر آغاجاری نبود و شهر دچار کمبود آب می‌شد، حفر و تجهیز چاه در دستور کار شرکت آبفا خوزستان قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان افزود: مشکل تامین آب در ایام بارندگی با تکمیل این طرح برطرف شد.