قالب جوش چیست؟ انواع قالب جوش کدولد کدام است؟

قالب جوش چیست؟ انواع قالب جوش کدولد کدام است؟ جوش کدولد دارای کاربردهای مختلف است که از این جوش می‌توان برای انواع جوشکاری میله، لوله، سیم و غیره استفاده کرد. قالب جوش به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد باعث می‌شود تا بتوان به راحتی در صنایع مختلف از آن استفاده کرد. خرید قالب جوش […]

قالب جوش چیست؟ انواع قالب جوش کدولد کدام است؟

جوش کدولد دارای کاربردهای مختلف است که از این جوش می‌توان برای انواع جوشکاری میله، لوله، سیم و غیره استفاده کرد. قالب جوش به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد باعث می‌شود تا بتوان به راحتی در صنایع مختلف از آن استفاده کرد. خرید قالب جوش کدولد در تک ارت به افراد این امکان را

می‌دهد که بتوانند به راحتی به بهترین محصولات دسترسی پیدا کنند. در این مقاله می‌خواهیم به قالب جوش کدولد اشاره داشته باشیم.

 

جوش کدولد چیست؟

فرآیند احتراقی جوشکاری یا جوش کدولد برای سیستم‌های ساختمانی و پروژه‌های صنعتی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از جوشکاری دارای اتصال‌های مختلف برای سیم‌ است که در سایز‌های مختلف انجام می‌شود. از جوش کدولد می‌توان برای اتصال هر یک از انواع میله‌ها و صفحه‌ها با یکدیگر استفاده کرد.

جالب توجه است بدانید که تجهیزات جوش کدولد در راستای استاندارد IPS-C-TP-820 تولید می‌شوند. مراحل انجام جوش کدولد متنوع است و با استفاده از قالب جوش انجام می‌شود. بسیاری از پیمانکاران برای این که بتوانند روند کار خود را تسریع ببخشند نیازمند خرید قالب جوش کدولد از تک ارت هستند تا بتوانند مدیریت بهتری بر روی فعالیت‌های خود داشته باشند.

انواع قالب جوش کدولد کدام است؟

با توجه به این که استفاده از قالب کدولد می‌تواند مزایای زیادی برای استفاده داشته باشد، شناخت انواع قالب جوش کدولد از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از معرفی انواع قالب جوش بهتر است با مزایای استفاده از قالب کدولد آشنا شوید. قیمت دستگاه جوش در تعداد جوش بالا به نسبت سایر روش‌های جوشکاری بسیار مقرون به صرفه هستند. ضخامت بالا جوش و قطعه‌های متصل شده باعث افزایش سرعت عملیات جوشکاری می‌شوند. این نوع جوش نیاز به منبع انرژی خارجی نداشته و به عنوان یک شیوه سریع محسوب می‌شود.

حال که با مزایای قالب جوش کدولد آشنا شدید، در این بخش به انواع قالب جوش اشاره خواهیم داشت:

 • قالب جوش کدولد سیم به سیم
 • قالب اتصال سیم و تسمه به میله ارت
 • قالب جوش کدولد سیم به آرماتور
 • قالب اتصال سیم به تسمه
 • قالب اتصال سیم به لوله
 • قالب اتصال تسمه به تسمه و صفحه

برای آشنایی با انواع قالب‌های جوش کدولد می‌توان به وب‌سایت‌های معتبر مراجعه کرد. در تک ارت قیمت قالب جوش کدولد به صورت مجزا درج شده است.

مراحل انجام جوش کدولد چگونه است؟

انجام جوش کدولد باید طبق مراحل استاندارد خود انجام شود تا بازدهی مناسبی به دنبال داشته باشد. برای انجام جوش کدولد توجه کردن به مراحل زیر دارای اهمیت است:

 • برای این کار باید سطح مورد نظر به خوبی از آلودگی‌ها پاک شود. این مرحله دارای اهمیت بوده و در صورتی که به درستی اجرا نشود می‌تواند اختلال در عملکرد جوش را به دنبال داشته باشد.
 • بعد از تمیز کردن سطوح، آماده کردن قالب‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، قالب‌ها را می‌توان به صورت دستی آماده کرد.
 • قرارگیری فاصله بین قطعات مختلف باعث می‌شود تا بتوان شکل قطعات را به خوبی تشکیل داد.
 • در این مرحله باید قالب از قبل گرم شده و چسب ترمیت در فضای احتراق قرار بگیرد.
 • در مرحله نهایی با فعال شدن چاشنی، مراحل انجام شده و قالب بعد از سرد شدن باز می‌شود.

قیمت جوش کدولد

با توجه به این که انواع دستگاه جوشکاری نقره وجود دارد، اگر بخواهید از جوش کدولد استفاده کنید، قطعا در هزینه‌های خود صرفه جویی خواهید کرد. قالب جوش کدولد در جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به مدل‌های آلمانی، چینی، هندی و غیره اشاره کرد. باید بدانید که جنس‌های هندی و چینی به نسبت مدل آلمانی دارای قیمت بهتری هستند.

در بحث قیمت جوش کدولد اگر بخواهید کیفیت کار را مدنظر قرار دهید، خرید جنس‌ آلمانی پیشنهاد می‌شود. استفاده از جنس هندی و چینی به مرور زمان باعث از بین رفتن کارایی محصول خواهند شد. با توجه به این که شرایط مختلفی بر روی قیمت جوش کدولد مؤثر هستند، نمی‌توان به صورت قطعی یک قیمت ثابت برای این محصول در نظر گرفت. انتخاب یک فروشگاه معتبر باعث می‌شود تا بتوانید ضمن انتخاب محصولات باکیفیت،

در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. اگر به دنبال قالب جوش احتراقی هستید و می‌خواهید به بهترین جنس دسترسی پیدا کنید، انتخاب فروشگاه تک ارت می‌تواند بسیار به صرفه باشد.

خرید قالب جوش کدولد از تک ارت

می‌دانید که قالب کدولد برای اتصال سیم به صفحه مسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به این که این گونه قالب‌ها در اندازه و کیفیت‌های مختلف وجود دارند، استفاده آن در سیستم‌های ارتینگ و حافظت کاتدیک دارای اهمیت است. برای بسیاری از افراد و پیمانکاران فعال در این زمینه مهم است که بتوانند محصولات خود را از یک فروشگاه معتبر خریداری کنند.

اهمیت حساسیت خرید قالب جوش کدولد به گونه‌ای است که بسیاری از افراد ملزم به خرید محصولات درجه یک و باکیفیت بازار هستند. اگر به دنبال خرید قالب جوش کدولد هستید و یا می‌خواهید از قیمت قالب جوش کدولد آشنا شوید، بهتر است به وب سایت تک ارت https://takearth.com  مراجعه کرده و از دسته بندی محصولات، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید.