فعالیت مدیران با انگیزه حق مردم است

سال پایانی دولت به معنای کم کردن ارتفاع و کاهش دادن سطح فعالیت‌ها نیست.

وزیر نیرو با اشاره به تداوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال جاری و اینکه سال پایانی دولت به معنای کم کردن ارتفاع و کاهش دادن سطح فعالیت‌ها نیست، گفت: امید است در سال پایانی فعالیت دولت دوازدهم، وزارت نیرو ساز و کارهایی همچون گزینش مدیران از طریق فراخوان را از خود به یادگار بگذارد که استمرار پیدا کند.

«رضا اردکانیان» روز شنبه در آیین معارفه مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران اظهار داشت: شاید انتخاب امسال و نامگذاری آن توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال «جهش تولید» با وجود تمام نظرات،‌ این معنا را هم داشته باشد که نه تنها نبایدکار و فعالیتی کند شود که تلاش مضاعف هم باید صورت گیرد.
وی اضافه کرد: مسئولیت ما به گونه‌ای است که توفیق کار 24 ساعته را برای همه فراهم می‌کند و باید این را قدر دانست؛ امسال تمام طرح‌های پویش هر هفته را در زمان‌بندی به ثمر برسانیم و قدردان تقدیر و تشکر رییس جمهوری باشیم که اخیرا ابراز داشتند.
اردکانیان همچنین اظهار داشت: با کمک هم توانستیم در کمتر از سه سال، چهار بار مشمول لطف و عنایت مقام معظم رهبری در مناسبت‌های مختلف باشیم که این، افتخار و مسئولیت سنگینی بر دوش و عهده ماست.
وی ادامه داد: این اظهار لطف‌ها از جانب رهبری و ریاست جمهوری و گاه و بیگاه از ناحیه هم‌وطنان بیش از هر چیز در مورد من پیش پرداختی است تا سعی و تلاش کنیم در فرصت مقرر در انجام ماموریت، بیش از پیش کوشا باشیم.
وزیر نیرو گفت: طبیعی است که ما برای انجام وظایفمان نیازمندی‌هایی اعم از منابع مالی، ارزی و تجهیزاتی، منابع انسانی کارا و متخصص، همکاری‌ها، هماهنگی‌ها و پشتیبانی در سازمان دولت و خارج از آن داریم، اما اصلی‌ترین نیاز ما “وقت” است که آن هم یک منبع تجدیدناپذیر بوده و بیشترین مراقبت در چگونگی استفاده از آن را همه ما بویژه مدیران باید انجام دهیم.
وی با اشاره به بروز برخی نابهنجاری‌ها در انتخاب و گزینش مدیران در سال‌های قبل همچون توصیه‌ها و سفارش‌ها اظهار داشت: با آغاز فرآیند گزینش مدیران از طریق فراخوان عمومی، نیروهای ما این اطمینان را داشته باشند که مسیر رشد و ارتقای آنها در سیستم، تعریف شده و مشخص است.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: فراخوان عمومی برای انتخاب مسئولیت‌ها ناظر بر این وجه هم هست که وزارت نیرو و مدیران ارشد می‌توانند همکاران خود را بر اساس شرایط احراز و شرح مسئولیت انتخاب کنند.
 وزیر نیرو تاکید کرد: دوره‌های زمانی مدیریتی را باید محدود کرده و اجازه دهیم این چرخ با خون و ایده‌های تازه و انگیزه‌های بالا بچرخد و اینکه مدیران با انگیزه و توان بالا انجام وظیفه کنند، حق مردم است.
در این آیین، “آرش کردی” به‌عنوان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران معرفی و از تلاش‌های “غلامرضا خوش‌خلق” در زمان تصدی این سمت قدردانی شد.