۱۸۰ اقدام صنعت برق برای عبور از اوج بار ۱۴۰۳ ؛

فاز نخست پست نودژ به مدار آمد

فاز اول این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان و به منظور تأمین برق مطمئن شهر نودژ و اصلاح ولتاژ مصرف‌کننده به بهره‌برداری رسید.

به گزارش برقاب، پست ۱۳۲.۲۰ کیلوولت نودژ به منظور تأمین بار و افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق شهر نودژ وارد مدار شد. مهندس حسین صادقی‌نژاد، مجری طرح شرکت برق منطقه ای کرمان، با اعلام این خبر گفت: فاز اول این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان و به منظور تأمین برق مطمئن شهر نودژ و اصلاح ولتاژ مصرف‌کننده به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این طرح که یکی از پروژه‌های حیاتی در راستای تحقق برنامه‌های ۱۸۰ گانه برای عبور از اوج بار سال ۱۴۰۳ محسوب می‌شود، در زمینی به مساحت ۱۰۰۰۰متر مربع احداث شده است. بخش ساختمانی این پست طرح (H) توسط مجری ساختمان به‌طور کامل اجرا گردیده و نصب تجهیزات نیز از فروردین‌ماه آغاز شد که پس از انجام آزمایش‌های لازم، مطابق برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری رسید.

مهندس صادقی‌نژاد اضافه کرد: پست نودژ در فاز اول دارای یک دستگاه ترانسفورماتور ۱۳۲ کیلوولت ۳۰ مگاولت آمپری، یک فیدر ترانس ۱۳۲ کیلوولت، یک فیدر خط ۱۳۲ کیلوولت و ۵ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت است.

وی همچنین اشاره کرد: تعویض و راه‌اندازی یک دستگاه ترانسفورماتور در پست فرهنگیان (عنبرآباد ۱) و رفع نواقص و تکمیل فیدر پست ۴۰۰.۱۳۲کیلوولت میمند جهت برقداری پست سیار جوزم و یک مدار خط منتهی به پست معدن چاه فیروز از دیگر اقدامات انجام شده است.