عملیات توقف برداشت غیرمجاز مصالح از بستر شور

گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس طی عملیاتی از برداشت غیرمجاز مصالح از بستر یکی از رودخانه های جهرم جلوگیری کردند به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ طی عملیاتی با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی برداشت های غیرمجاز مصالح شن و ماسه از بستر رودخانه شور جهرم متوقف شد. […]

گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس طی عملیاتی از برداشت غیرمجاز مصالح از بستر یکی از رودخانه های جهرم جلوگیری کردند

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس؛ طی عملیاتی با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی برداشت های غیرمجاز مصالح شن و ماسه از بستر رودخانه شور جهرم متوقف شد. این برداشت ها موجب تخریب و تغییر شکل رودخانه شده و خسارات جبران ناپذیری را هنگام وقوع سیل به بار می آورد. از این رو گروههای گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس به صورت شبانه روزی در حال رصد تخلفات در حریم و بستر رودخانه ها هستند. دستگاه قضایی نیز با اینگونه جرائم حوزه منابع آبی برخورد می کند. برداشت غیرمجاز مصالح و هر گونه ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه ها جرم تلقی می شود.

 

برپایی میز خدمت اداره امور آب در مصلای سرچهان

میز خدمت اداره امور آب سرچهان در مصلای نماز جمعه این شهرستان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی؛ رئیس و اعضای اداره امور آب بوانات و سرچهان این میز خدمت را با هدف اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص مدیریت مصرف بهینه آب، همکاری مردم با اداره منابع آب و گروههای گشت و بازرسی به منظور حفظ منابع آبی دشتها و سفره های زیر زمینی شهرستان و ترغیب مردم در جذب هزینه های حقوقی و قانونی نظارت بر چاهها و منابع آبی برپا کردند. در حین برپایی این میز خدمت در حضور امام جمعه و رئیس اداره امور آب شهرستان، کشاورزان سوالات و مشکلات خود را در رابطه با اداره آب مطرح کردند. آنها یکی از عمده ترین مشکلات خود را دوری اداره منابع آب ازمرکز شهرستان به فاصله ۱۲۰ کیلومتر عنوان و خواستار پیگیری شدند. محمدرضا احمدی رئیس اداره امور آب شهرستان های بوانات و سرچهان خواستار همکاری کشاورزان با اداره منابع آب و گروههای گشت و بازرسی این اداره شد. رئیس اداره امور آب شهرستان های بوانات و سرچهان همچنین نکاتی را در مورد نحوه صحیح مصرف آب کشاورزی و جلوگیری از اضافه برداشتهای غیرمجاز و بیان نمود. میز خدمت اداره امور آب سرچهان صبح جمعه سوم مرداد ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلای نماز جمعه این شهرستان برپا شد.