عملیات اصلاح شبکه آب در شیراز بیش از ۱۱ هزار مترانجام‌ شده

رئيس هيئت‌مديره و مديرعامل شركت آب و فاضلاب شيراز گفت: به‌منظور رفع افت فشار و پايداري شبكه آبرساني از ابتداي سال تاكنون ۱۱ هزار و ۴۳ متر اصلاح شبكه آب در كلان‌شهر شيراز انجام‌ شده است.

 به گزارش برقاب: مدیر عامل آبفا شیراز: بیش از ۱۱ هزار متر عملیات اصلاح شبکه آب در شیراز انجام‌شده است . بهمن بهروزی در خصوص عملیات اصلاح شبکه آب گفت: اصلاح شبکه‌های آبرسانی فرسوده به‌طور مستمر در دستور کار آبفا شیراز قرار دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سالانه نسبت به بازسازی و اصلاح آنان اقدام می‌شود.

بهمن بهروزی هدر رفت آب را از پیامدهای منفی شبکه‌های فرسوده آب در کلان‌شهر شیراز اعلام کرد و اظهار داشت: شبکه‌های توزیع آبرسانی فرسوده مرتباً دچار حادثه و هدر رفت آب می شود.
وی تصریح کرد: تعویض شبکه‌های فرسوده آب با جنس لوله پلی‌اتیلن و در اقطار ۱۱۰، ۱۶۰ و ۲۰۰ انجام می‌شود.
مدیرعامل آبفا شیراز ابراز داشت: در مناطق فرصت شیرازی، بلوار رحمت، بلوار اتحاد، مهدی آباد، شهرک صدوقی، کفترک خیابان شهید قنادی، خیابان صاحب الزمان، خیابان ولی عصر، خیابان لطفعلی خان زند و … اصلاح و تعویض شبکه آب انجام شده است.
این مقام مسئول ابراز داشت: یکی از مشکلات در شبکه آبرسانی، وجود انشعابات غیرمجاز است که شرکت آب و فاضلاب شیراز در شناسایی و تبدیل انشعابات غیرمجاز به مجاز اقدامات قابل‌توجهی انجام داده است.