در نشست با مدیران وزات امور خارجه

ظرفیت‌ تبادلات بین‌المللی حوزه پژوهش و آموزشی پژوهشگاه نیرو بررسی شد

طی نشستی با حضور مدیران وزارت امور خارجه و رئیس و اعضای هیئت رئیسه پژوهشگاه نیرو، ظرفیت‌ تبادلات بین‌المللی حوزه پژوهش، فناوری و آموزشی پژوهشگاه نیرو بررسی شد.

ظرفیت‌ تبادلات بین‌المللی حوزه پژوهش و آموزشی پژوهشگاه نیرو بررسی شد

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)،”مجید عمیدپور” رئیس پژوهشگاه نیرو در این نشست ضمن معرفی ظرفیت‌های پژوهشگاه در زمینه‌های مختلف حوزه آب و برق، به ماموریت این مجموعه در خصوص پیگیری دیپلماسی آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و افزود: هم اکنون این پژوهشگاه، از ظرفیت‌ تبادلات و پتانسیل لازم  علمی و فناورانه و نیز تبادل پژوهشگر برخوردار است.
وی افزود: پژوهشگاه نیرو به عنوان هاب صنعت آب و برق با دانشگاه‌های کشور و شرکت‌های دانش بنیان است و این قابلیت را دارد که  این مراکز را با مراکز علمی و دانشگاهی خارج از کشور متصل کند.
“محمدرضا ناظری” مدیرکل دفتر هماهنگی‌های اقتصادی وزارت امور خارجه، با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشگاه نیرو، احصای این توانمندی‌ها توسط پژوهشگاه و امور بین‌الملل وزارت نیرو و اعلام به امور خارجه را خواستار شد.
وی اظهار کرد: در پژوهشگاه نیرو ظرفیت بزرگی برای دیپلماسی انرژی کشور احساس می‌شود که در صورت احصا و اعلام این توانمندی‌ها به امور خارجه، همکاران این وزارتخانه، توانمندی‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه اعلام شده را در مذاکرات خارجی مطرح و عملیاتی خواهند کرد