طلب میلیاردی آب و فاضلاب خراسان شمالی از مشترکان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از مطالبه 61 میلیارد و 500 میلیون تومانی این شرکت از مشترکان بخش خانگی و غیرخانگی خبر داد.

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا نعیمی با بیان اینکه پرداخت به موقع  قبوض آب بهاء از سوی مشترکان در ارائه خدمات مطلوب و توسعه آبرسانی تاثیر به سزایی دارد،گفت: مجموع مطالبات شرکت آب و فاضلاب خراسان‌شمالی از مشترکان در بخش آب بها، بیش از ۴۹ میلیاردو ۱۰۰ میلیون تومان  و در بخش حق انشعاب آب و فاضلاب، مبلغ ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.
وی افزود: بدهی برخی سازمان ها و تاخیر در پرداخت قبوض سایر مشترکان باعث شده تا مطالبات زیادی برای شرکت آب و فاضلاب بر جای بماند که همین موضوع باعث اختلال در خدمات رسانی به مشترکان و اصلاح و توسعه شبکه های فرسوده، تعویض کنتورهای خراب  شده است.
وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های آبرسانی و شبکه جمع آوری فاضلاب، هزینه بر است، افزود: گسترش خدمات آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای استان در گرو پرداخت به‌هنگام آب بهاء از سوی مشترکان خانگی و غیر خانگی است.
نعیمی ادامه داد: اگرچه برابر قوانین، شرکت آب و فاضلاب مجاز به قطع انشعابات مشترکان بدهکار است، اما از آنجا که رویه شرکت همواره تعامل با مشترکان است،  انتظار می‌رود تمامی بدهکاران با پرداخت به موقع قبوض آب بهای خود، شرکت را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری کنند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۵۸ هزار و  ۲۹۸ مشترک آب و فاضلاب در سطح استان از خدمات آب و فاضلاب بهره مند هستند