طرح ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب سنندج ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آبفا کردستان از پیشرفت 45 درصدی طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب سنندج خبر داد و گفت: برای اجرای فاز 2 تصفیه خانه فاضلاب سنندج بر اساس قرارداد منعقد شده و برآورد سال 97 در حدود 620 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب […]

معاون بهره برداری و توسعه شرکت آبفا کردستان از پیشرفت 45 درصدی طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب سنندج خبر داد و گفت: برای اجرای فاز 2 تصفیه خانه فاضلاب سنندج بر اساس قرارداد منعقد شده و برآورد سال 97 در حدود 620 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کردستان جمشید زرین گفت: طرح ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب سنندج ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات این طرح خریداری و مقداری از سازه‌ها هم اجرا شده است که در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز و اجرای فاز ۲، تصفیه فاضلاب شهر سنندج به طور کامل انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این تصفیه‌خانه در حال حاضر ظرفیت تصفیه ۱۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارد و برای جمعیت ۴۶۵ هزار نفری احداث شده است، افزود: اجرای فاز 2 تصفیه خانه در برنامه قرار دارد و اعتبار مورد نیاز آن بر اساس برآورد سال 97 در حدود 620 میلیارد ریال بوده است.

زرین با اشاره به گلایه کشاورزان پایین دست تصفیه‌خانه مبنی بر عدم تصفیه‌ کامل فاضلاب ورودی به رودخانه قشلاق گفت: اضافه شدن فاضلاب نواحی منفصل شهری، آب‌های سطحی، چشمه‌ها و آب ناشی از بارندگی به شبکه فاضلاب، موجب ورود مازاد بر ظرفیت تصفیه‌خانه بوده و لذا ارتقاء تصفیه خانه ضروری است.

وی با بیان اینکه طبق قانون مسئولیت ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی و آب ناشی از بارندگی با شهرداری است، گفت: با توجه به بحث آبگیری سد ژاوه و تولید آب باکیفیت برای مردم، ارتقاء تصفیه‌خانه سنندج به طور قطع انجام می‌شود، ضمن اینکه فاز ۲ این طرح برای جمعیت ۷۰۰ هزار نفری این شهر در نظر گرفته شده است.