با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزیر نیرو

طرح‌های آب و برق سه استان با اعتبار ۳۷ هزار میلیارد تومان فردا افتتاح می‌شود

با حضور سرپرست ریاست جمهوری دولت سیزدهم و وزیر نیرو همزمان با افتتاح طرح جهاد آبرسانی در 26 استان کشور، طرح‌های صنعت آب و برق در سه استان با اعتبار 37 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش برقآب، به نقل از پایگاه اطلاع‌‎رسانی وزارت نیرو (پاون) با حضور سرپرست ریاست جمهوری دولت سیزدهم و وزیر نیرو همزمان با افتتاح طرح جهاد آبرسانی در ۲۶ استان کشور، طرح‌های صنعت آب و برق در سه استان با اعتبار ۳۷ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
فردا پنجشنبه با حضور “محمد مخبر” سرپرست ریاست جمهوری دولت سیزدهم و “علی اکبر محرابیان” وزیر نیرو طرح‌ جهاد آبرسانی در ۸۱۴ روستا واقع در ۲۶ استان کشور و دیگر طرح‌های صنعت آب و برق در استان‌های اردبیل، کرمان و هرمزگان افتتاح می‌شود.
بر اساس این گزارش، شماری از طرح‌های بزرگ سد و نیروگاه، آبرسانی و برق رسانی با سرمایه‌گذاری ٣٧ هزار میلیارد تومان در قالب طرح «خدمت ماندگار» به صورت همزمان افتتاح خواهد شد.
افتتاح ٢ واحد بخار نیروگاه برق سبلان و همچنین افتتاح سدهای عِمارت و عَنبران در استان اردبیل، افتتاح طرح انتقال آب از خط خلیج فارس به شهر رفسنجان و آبگیری سد صفارود در استان کرمان، آبرسانی به بندرعباس از سد شَمیل و نیان، تامین آب شهرهای دَرگَهان، لافت، تازیان و علوی و افتتاح آب‌شیرین‌کن لیردَف در استان هرمزگان، افتتاح طرح‌های توسعه، بهسازی و افزایش ظرفیت پست‌ها و خطوط توزیع و فوق توزیع برق در استان‌های کرمان، اردبیل و هرمزگان و تامین آب آشامیدنی بهداشتی و پایدار برای ۸۱۴ روستا از مجموعه طرح‌های جهاد آبرسانی در سراسر کشور از جمله مهم‌ترین طرح‌های آماده بهره‌بردری است که فردا با حضور سرپرست ریاست جمهوری و وزیر نیرو به صورت برخط افتتاح می‌شود.