ضرورت مهندسی مجدد و افزایش تاب آوری شبکه های برق گیلان

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سابق و جدید برق منطقه ای گیلان بر لزوم مهندسی مجدد و برنامه ریزی در جهت افزایش تاب آوری شبکه های برق گیلان با توجه به نزولات آسمانی و شرایط خاص اقلیمی این منطقه، تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری توانیر ، در […]

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل سابق و جدید برق منطقه ای گیلان بر لزوم مهندسی مجدد و برنامه ریزی در جهت افزایش تاب آوری شبکه های برق گیلان با توجه به نزولات آسمانی و شرایط خاص اقلیمی این منطقه، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری توانیر ، در این مراسم که از طریق ویدیو کنفرانس در شرکت توانیر برگزار شد مهندس همایون حایری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با قدردانی از خدمات ارزشمند مهندس عظیم بلبل آبادی مدیرعامل سابق برق منطقه ای گیلان ، انتصاب مهندس بهمن داراب زاده به سمت مدیرعامل برق منطقه ای گیلان که بر اساس شایسته گزینی و از طریق فراخوان انجام شد را تبریک گفت.

معاون وزیر نیرو با ابراز امیدواری نسبت به پیشبرد برنامه های برق منطقه ای گیلان در جهت توسعه استان و رفاه مردم منطقه ،از مدیرعامل این شرکت خواست همکاری با مسوولان استانی ، شرکتهای برق منطقه ای و توزیع و نیروگاهها را به صورت یک تیم هماهنگ و در جهت خدمت به مردم شریف استان در اولویت قرارگیرد.

مهندس حایری در ادامه لزوم اولویت بندی و اتمام پروژه های ناتمام برق گیلان را مورد تاکید قرار داد و افزود: مورد بعدی که از اهمیت بالایی برخوردار است به شرایط خاص جغرافیایی استان گیلان و لزوم مهندسی مجدد سیستم برق و افزایش پایداری و تاب آوری شبکه ها به ویژه در شرایط نزولات جوی و بارشهای سنگین برف در این استان مربوط می شود که لازم است در برنامه قراربگیرد.

مهندس محمد حسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر در این مراسم ،برق منطقه ای گیلان را از شرکتهای مهم و حساس صنعت برق برشمرد و با قدردانی از اقدامات ارزشمند مدیرعامل سابق این شرکت، برای مدیرعامل برق منطقه ای گیلان که پیش از این سرپرستی شرکت را عهده دار بود، آرزوی توفیق کرد.

مهندس متولی زاده اظهارداشت: براساس فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح و رسیدگی به شبکه های فرسوده ،شرکت توانیر این موضوع را به عنوان اولویت اول در برنامه قرار داده و پیگیری می کند و استان گیلان نیز از استانهایی است که باید توجه خاص به این موضوع داشته باشد و شبکه های برق استان باید برای خدمت رسانی بهتر به مردم به سرعت بازسازی شود.

در ادامه این مراسم مدیران عامل سابق و جدید برق منطقه ای گیلان به ارایه گزارشی از عملکرد گذشته و برنامه های آینده این شرکت پرداختند.

مهندس بلبل آبادی مدیرعامل سابق برق منطقه ای گیلان از خلق حدود 320 میلیارد تومان منابع جدید طی 4.5 سال مدیریت در این شرکت خبرداد که علاوه بر آن در جهت بالا بردن ضریب اطمینان و پایداری شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان طی یک طرح نوآورانه دارایی های فیزیکی ،جابه جایی ترانسفورماتورهای برق قدرت با هدف افزایش راندمان و کاهش بار ترانسها از سال 97 با موفقیت اجرا و از طریق توانیر الگوی سایر شرکتهای برق منطقه ای قرارگرفت.

مهندس داراب زاده مدیرعامل برق منطقه ای گیلان نیز اقدامات انجام شده در دوران تصدی پست سرپرستی برق گیلان را شناسایی نقاط آسیب پذیر شبکه برای جلوگیری از افزایش بار پستهای قدرت و جابه جایی ترانسها همچنین افزایش ظرفیت پستهای قدرت در قالب 10 پروژه و در پستهای املش ،فومن ،صومعه سرا ،آستانه ،لشت نشا ،رشت و لوشان که عموما با افزایش 2 برابری ظرفیت پستها همراه بود ،عنوان کرد و تغییر آرایش خطوط انتقال و فوق توزیع و جلب مشارکت مشترکان سنگین استان با برنامه های مدیریت بار و مصرف انرژی را از دیگر اقدامات موفق برشمرد.

دکتر تنها معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد مدیرعامل و سرپرست سابق برق منطقه ای گیلان ،اهتمام ویژه برق گیلان به پروژه های نیمه تمام و استفاده از روشهای مختلف جذب منابع به ویژه جلب مشارکت بخش خصوصی در این عرصه را حایز اهمیت دانست و افزود: فرسودگی شبکه های برق گیلان با مناطق دیگر کشور قابل قیاس نیست و با توجه به بالا بودن روند پوسیدگی و فرسایش شبکه ،نیازمند تزریق اعتبارات مناسب و جلوگیری از هدررفت انرژی است.

در ادامه این مراسم لوح تقدیر مدیر عامل سابق و حکم انتصاب مدیرعامل برق منطقه ای گیلان با امضای مدیرعامل و رییس هیات مدیره توانیر اعطا شد.