ضرورت مدیریت منابع آب باتوجه به کاهش بارندگی‌های کرمانشاه

معاون مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به کاهش بارندگی و سطح پایین منابع آبی در استان گفت: مدیریت منابع آب تنها راه عبور از بحران آب و دوری از مشکلات جدی در این زمینه است. به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمانشاه، «امیر ظهرابی در خصوص وضعیت بارش در سطح استان و […]

معاون مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به کاهش بارندگی و سطح پایین منابع آبی در استان گفت: مدیریت منابع آب تنها راه عبور از بحران آب و دوری از مشکلات جدی در این زمینه است.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمانشاه، «امیر ظهرابی در خصوص وضعیت بارش در سطح استان و احتمال وقوع خشکسالی با اشاره به کاهش نزولات جوی افزود: میانگین بارش‌ها در سطح استان نسبت به بازه بلند مدت ۲۷ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه با مدیریت مصرف دچار مشکل جدی در تامین آب شرب نخواهیم شد، گفت: هدف ما افزایش تاب‌آوری سیستم‌های آبرسانی است به گونه‌ای که اگر خشکسالی باشد مردم با مشکل کمتری با توجه به وضعیت بیماری کرونا مواجه شوند.

وی این تدابیر را شامل اصلاح و توسعه شبکه‌های آب و فاضلاب، احداث مخازن آب شرب و سایر اقدامات پیشگیرانه دانست.

ظهرابی تاکید کرد: در سایر مناطق استان به ویژه در مناطق شرقی در صورت اصلاح نشدن نوع کشت محصولات کشاورزی مشکلات جدی در کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خواهیم داشت.