ضرورت استفاده بهینه از آب در خانه تکانی

هر ساله در اسفند ماه با توجه به خانه تکانی ها مصرف آب افزایش پیدا می کند و این موضوع فشار زیادی را به شبکه توزیع آب وارد می کند، بر این اساس با توجه به ضرورت بازنگری در این سنت حسنه و توجه بیشتر به حفظ آب موجود را دوچندان می‌کند.

ضرورت استفاده بهینه از آب در خانه تکانی

به گزارش برقاب، پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، جلال علمدار، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد با بیان اینکه هر ساله در اسفند ماه با افزایش مصرف آب روبرو می شویم و این موضوع فشار زیادی را به شبکه توزیع آب وارد می کند، گفت: شایسته است شهروندان با توجه به خشکسالی و کاهش شدید منابع آبی و در پیش‌ بودن بهار و تابستان گرم سال آینده از مصارف غیرضروری آب خودداری کنند.
وی بر مدیریت بهینه مصرف آب در انجام سنت خانه تکانی تاکید کرد و افزود: شهروندان شست وشو‌ها را به روز‌های پایانی سال موکول نکنند تا با زمان بندی و توزیع کار‌های خود در روز‌های باقی مانده از اُفت فشار یا قطعی آب به دلیل مصرف بالا جلوگیری شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: شهروندان از مصرف غیرضروری آب پرهیز و در صورت نیاز، برای شست وشوی فرش‌ها از خدمات موسسات قالی شویی استفاده کنند تا از میزان هدررفت آب آشامیدنی تصفیه شده‌ای که با هزینه بالا تولید می‌شود، جلوگیری کنند.
​علمدار مدیریت مصرف آب در حین خانه‌تکانی، استفاده از مواد شوینده کمتر، اطمینان از عدم وجود نشتی در شیرآلات  را از جمله اقدامات مشترکان برای پیشگیری از هدررفت این عنصر ارزشمند عنوان کرد.