ضرورت اختصاص اعتبار به بحث فرهنگ و اطلاع رسانی

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان در بازدید از روزنامه گلشن مهر به مناسبت روز خبرنگارگفت: گلستان ظرفیت های بسیار بالایی در بخش های مختلف به ویژه بحث فرهنگی دارد اما متاسفانه این ظرفیت ها به دلایل مختلف استفاده و بهره برداری نمی شود.به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن […]

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان در بازدید از روزنامه گلشن مهر به مناسبت روز خبرنگارگفت: گلستان ظرفیت های بسیار بالایی در بخش های مختلف به ویژه بحث فرهنگی دارد اما متاسفانه این ظرفیت ها به دلایل مختلف استفاده و بهره برداری نمی شود.به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، مهندس سید محسن حسینی در این بازدید ضمن تبریک روز خبرنگار و تشکر از تلاش های روزنامه گلشن مهر در اطلاع رسانی مناسب به ویژه در بخش صنعت آب استان اظهار کرد: در شرکت آب منطقه ای استان تلاش کرده ایم در کارهای عمرانی از پیمانکاران ومشاوران استانی استفاده شود و بتوانیم آن ها را تقویت نمائیم.

وی با بیان اینکه در مسائل فرهنگی خلا وجود دارد و سیاست گذاری مناسبی برای این موضوع وجود دارد ، افزود: برای رفع این مشکل، در شرکت شورای اطلاع رسانی وسیاست گذاری تشکیل داده ایم و تلاش داریم بنیان های فرهنگی و اطلاع رسانی را درشرکت تبیین نمائیم.

مهندس حسینی تصریح کرد: متاسفانه در موافقت نامه های طرح ها هیچ درصدی برای بخش های فرهنگی و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی گنجانده نشده است و این در حالی است که باید قبل از شروع یک طرح عمرانی و هم در حین و در انتهای کار، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی را انجام دهیم تا مردم بیشتر بدانند و مشکلات اجتماعی کمتری را در طرح های زیربنائی شاهد باشیم.

سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان افزود: رایزنی های لازم را برای اختصاص یک درصد اعتبارات موافقت نامه طرح ها با سازمان برنامه  و بودجه و نهادهای مرتبط انجام داده ایم و امید وار هستیم با همکاری رسانه ها بتوانیم این موضوع را نهادینه کرده و در بخش های اطلاع رسانی مشکلات اعتباری کمتری داشته باشیم.

مدیر مسئول سابق روزنامه گلشن مهر نیز در این دیدار گفت: بزرگ ترین قوت یک رسانه، نیروی انسانی است و اعتقاد داریم بنیان توسعه نیروی انسانی است. یک نیروی کاربلد توانمند به اندازه چندین لشکر می تواند ارزش داشته باشد.

دکتر احسان مکتبی اظهار کرد:حدود یک سال است تبدیل به روزنامه شده ایم وتلاش داریم مطالب تولیدی خود را به  بیش از ۵۰ درصد برسانیم و استراتژی ما بر سرعت اطلاع رسانی است.

وی با بیان اینکه به شدت در فقر اندیشه ای و معلوماتی در بدنه سیاسی استان هستیم، گفت: برای جذب نیروی توانمند به سمت نخبه های دانشگاهی رفتیم.

مکتبی افزود: وجود روزنامه های بیشتر با رویکرد حرفه ای می تواند با انتشار هر روزه، بخش زیادی از خبرهای بی ربط و بی پایه که توسط کانال های بی نام و نشان رشد می کردند را حذف نماید و انتظار ما حمایت از مطبوعات حرفه ای است.