ضبط و کشف ۲۲ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از کشف و ضبط 22 دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در تبریز و خسروشاه خبر داد.

به گزارش برقاب : عباس حسامی با بیان ضبط و کشف ۲۲ دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز اظهار کرد:فعالیت این مزارع موجب اختلال در برق رسانی و تحمیل فشار به شبکه برق و آسیب به وسایل برقی شهروندان می شود به منظور مقابله با این موضوع شرکت اقدامات قابل توجهی را انجام می دهد، اما مشارکت مردمی یکی از راهکارهای اساسی پیشگیری از فعالیت این مراکز بوده و مردم می توانند در صورت مشاهده دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز به مرکز فوریت های برق ۱۲۱ گزارش دهند.
وی ادامه داد: با توجه به گزارش هایی مبنی بر فعالیت این مراکز در شهر تبریز و خسروشاه پس از مکاتبات و کسب دستورات، اقدامات لازم به منظور جمع آوری این مرکز انجام شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه با تلاش همکاران شرکت ۲۲ دستگاه استخراج با توان مصرفی ۱۷۰ کیلووات کشف و ضبط شد افزود: از مجموع دستگاه های جمع آوری شده ۶ مورد توسط واحد برق های غیرمجاز شرکت با همکاری دفتر حراست و امور محرمانه شرکت در محدوده امور باغمیشه و ۵ دستگاه دیگر با همکاری پلیس امنیت اقتصادی در محدوده امور روشنایی تبریز کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: همچنین ۱۱ دستگاه استخراج رمز ارز دیگر با همکاری مدیریت برق خسرو شاه و کلانتری در جاده تازه کند کشف و ضبط شد.