صرف 14 میلیارد تومان اعتبار جهت رفع ضعف برق در رشت

دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن اشاره به فرسودگی بخشی از شبکه های برق استان گفت : طی دو دهه اخیر در استان گیلان شاهد بارش های سنگین برف و سایر بلایای طبیعی بوده ایم که خسارات عمده ای به شبکه ها و تاسیسات توزیع برق گیلان وارد شد که […]

دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن اشاره به فرسودگی بخشی از شبکه های برق استان گفت : طی دو دهه اخیر در استان گیلان شاهد بارش های سنگین برف و سایر بلایای طبیعی بوده ایم که خسارات عمده ای به شبکه ها و تاسیسات توزیع برق گیلان وارد شد که منابع مالی لازم برای جبران این خسارت ها تامین نشده است .

وی اظهار داشت : با توجه به نوع اقلیم و آب و هوای گیلان، در حال حاضر بیش از ۳۶ درصد از  شبکه های توزیع برق استان  فرسوده است.

هنرمند گفت : به واسطه ساخت و سازهای جدید هرساله شاهد رشد تعداد مشترکین برق در سراسر استان هستیم که این امر نیز نیاز مصرف برق استان را بالاتر می برد .

وی افزود : باتوجه به دلایل ذکر شده ممکن است در منطقه ای شاهد ضعف برق برای مشترکین باشیم که تلاش حداکثری بر این است که با رفع مشکل، تمامی شهروندان بتوانند از برق مطمئن و پایدار بهره مند شوند .

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان خاطر نشان کرد : از ابتدای سالجاری تا پایان تیر ماه و برای رفع ضعف برق مشترکین در حوزه مدیریت توزیع برق شهرستان رشت، بیش از 57.2 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و بیش از 12.1 کیلومتر شبکه فشار متوسط احداث شده است.

وی گفت : در این مدت بیش از 50 دستگاه ترانسفورماتور جدید برای مشترکین شهرستان رشت احداث شده و تعداد 51 ترانسفورماتور نیز تعمیر و افزایش قدرت داده شده است .

هنرمند اظهار داشت : در این مدت بیش از 240 پروژه برای رفع ضعف برق مشترکین تعریف و اجرایی شد و برای مجموع اقدامات ذکر شده در شهرستان رشت بیش از 14 میلیارد و 731 میلیون تومان اعتبار صرف شده است .

این مسئول خاطر نشان کرد : مشترکین محترم می توانند با رعایت این نکات ضمن کمک به حفظ پایداری شبکه های توزیع برق ، هزینه برق مصرفی خود را به حداقل ممکن برسانند :

–  همراهی در   #پویش_مردمی_مدیریت_کولرها  و خاموش کردن کولرهای منازل و محل کار به مدت 15 دقیقه بین ساعت 2 الی 3 بعد ازظهر.

– تنظیم درجه ترموستات کولر بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد

– عدم استفاده از ماشین لباسشویی، جاروبرقی، اتو و سایر وسایل پرمصرف در ساعات اوج مصرف ( 12 الی 17 روز ) و (20 الی 24 در شب)

– استفاده بهینه و حداکثری از روشنایی طبیعی در روز و خاموش کردن لامپ‌های غیر ضروری

– بسته بودن فضای مجهز به سیستم سرمایشی جهت جلوگیری از هدر رفت سرمای تولید شده (بستن درب‌های ورودی و خروجی و همچنین تمامی پنجره‌ها در زمان استفاده از کولر)