صرفه‌جویی 320 مگاواتی در پی اجرای پویش به وقت روشنایی

فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو از صرفه‌جویی 150 و 320 مگاواتی مصرف برق در نتیجه اجرای پویش “به وقت روشنایی” در هفته نخست و دو روز هفته گذشته خبر داد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “میثم جعفرزاده” در این باره گفت: با تلاش گسترده بسیجیان کشور در کاهش پیک مصرف برق با عنوان “پویش […]

فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو از صرفه‌جویی 150 و 320 مگاواتی مصرف برق در نتیجه اجرای پویش “به وقت روشنایی” در هفته نخست و دو روز هفته گذشته خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “میثم جعفرزاده” در این باره گفت: با تلاش گسترده بسیجیان کشور در کاهش پیک مصرف برق با عنوان “پویش به وقت روشنایی” در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۷ و ۸ مردادماه، شاهد کاهش پیک بار به میزان 150 و 320 مگاوات در روزهای فوق بوده‌ایم.
وی ادامه داد: همکاری این عزیزان بسیجی با خاموش کردن کولرها و برخی مصرف کننده‌های دیگر به‌میزان 15 دقیقه در بازه زمانی 13 الی 15 روزهای مذکور بوده است.
جعفرزاده با بیان اینکه این پویش در هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت، افزود: مقرر شده تا پاداش حاصل از این مدیریت مصرف در پروژهای محرومیت زدایی هزینه شود.
گفتنی است، پویش “به وقت روشنایی” حرکتی جمعی است که هدف اصلی آن مشارکت گسترده بسیجیان سراسر کشور در طرح‌های محرومیت‌زدایی است تا با خاموش کردن یک سیستم سرمایشی و یا هر وسیله برقی دیگر فقط به مدت ۱۵ دقیقه در زمانی که به آن‌ها اعلام خواهد شد، از پاداش مدیریت مصرف ایجاد شده، در طرح‌های مختلف محرومیت‌زدایی مشارکت داشته باشند.
این پویش با همکاری سازمان بسیج صنعتی کشور و مرکز بسیج وزارت نیرو در حال انجام است و این طرح در مرحله اول، با مشارکت دو میلیون بسیجی در سراسر کشور پیگیری می‌شود.