شناسایی و قطع ۳۰ فقره انشعاب غیرمجاز آب در محلات ولیران و شلمبه شهر دماون

مراد فرحت مدیر آبفای شهر دماوند اظهار داشت: انشعاب غیرمجاز آب یکی از مهم‌ترین دلایل آسیب به شبکه آبرسانی و افت فشار آب در مناطق مختلف شهر دماوند است.

وی افزود: به همین دلیل آبفای شهر دماوند تمام توان و ظرفیت خود را برای برخورد با انشعابات غیرمجاز آب به کار گرفته است.
مدیر آب و فاضلاب شهر دماوند گفت: طی بازدید میدانی و با پیگیری‌های انجام شده ۳۰ فقره انشعاب غیر مجاز آب در محلات ولیران و شلمبه شهر دماوند شناسایی و قطع شد که این انشعاب های غیر مجاز برای آبیاری باغات، باغچه ویلایی و مصارف مسکونی مورد استفاده قرار گرفته بود.
فرحت با بیان اینکه استفاده از انشعاب غیرمجاز آب تخلف بوده و در قانون جرم نگاری شده است، عنوان کرد: با تلاش همکاران واحد امداد آبفای شهر دماوند این انشعاب های غیرمجاز قطع و شبکه آن جمع‌آوری شد.
مدیر آب و فاضلاب دماوند تصریح کرد: اداره آب و فاضلاب خود را متعهد به خدمت به شهروندان در راستای تأمین نیاز آبی در فصل گرما می‌داند.
وی ضمن دعوت از شهروندان به صرفه‌جویی در مصرف آب، استفاده مجاز از شبکه آب و پرداخت به موقع قبوض بیان کرد: اقدامات قانونی با هدف جبران خسارت انشعاب های اخیر و تأمین حق شهروندان آغاز شده است.
مدیر آبفای شهر دماوند تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با شماره گیری سامانه ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب استان تهران هرگونه استفاده غیر مجاز از آب را اطلاع‌رسانی کنند.