شناسایی و جمع آوری بیش از دوهزار دستگاه ماینر استخراج کننده رمز ارز در سمنان

عملیات شناسایی و جمع آوری دو هزار و 453 دستگاه ماینر در نقاط مختلف استان سمنان با مجموع قدرت سه هزار و 680 کیلووات ساعت انجام شده است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان با بیان این خبر اظهار داشت: شناسایی مراکز استخراج رمز ارز بدون مجوز و غیرمجاز، از جمله محورهای مهم تعیین […]

عملیات شناسایی و جمع آوری دو هزار و 453 دستگاه ماینر در نقاط مختلف استان سمنان با مجموع قدرت سه هزار و 680 کیلووات ساعت انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان با بیان این خبر اظهار داشت: شناسایی مراکز استخراج رمز ارز بدون مجوز و غیرمجاز، از جمله محورهای مهم تعیین شده برای کاهش مصرف برق و در راستای کمک به کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها محسوب می شود.

سیدمحمد موسوی زاده با اشاره به این که از آغاز اجرای طرح تا به حال 71 مزرعه رمـز ارز شناسایی گردیده یادآور شد: برنامه بازدید تیم های عملیاتی و ماموران خدمات مشترکین این شرکت، همواره در سطح استان با قوّت در حال اجراست و دستگاه هائی که فاقد مجوز هستند، با همکاری نیروی انتظامی و نهادهای ذیربط جمع آوری می شوند.

وی تصریح کرد: شهروندان استان سمنان می توانند با شماره گیری سامانه 121 مرکز فوریت های برق، نسبت به معرفی مراکز و اشخاص استفاده کننده از برق غیرمجاز اقدام کرده و از پاداش مورد نظر براساس دستورالعمل این بخش بهره مند شوند.

وی خاطرنشان ساخت: افرادی که قصد استفاده از این گونه دستگاه ها را دارند، حتماً می بایست مجوز لازم را از صنعت، معدن تجارت اخذ نموده و مشترکانی که جهت بهره مندی از سودهای نجومی با استفاده از تعرفه های برق به طور غیرقانونی اقدام به استخراج بیت کوین می نمایند، مشکلاتی را برای صنعت برق به وجود آورده و از سوی مراجع ذی صلاح با آنان برخورد قانونی خواهد شد.