شناسایی و توقیف ۲۸ دستگاه حفاری غیرمجاز آب در استان مرکزی

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای مرکزی از شناسایی و توقیف ۲۸ دستگاه حفاری غیرمجاز آب در سطح استان در سال گذشته خبر داد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس محمود قدبیگی با تأکید بر پیگیری جدی تخلفات بخش آب گفت:  اکیپ های گشت و […]

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای مرکزی از شناسایی و توقیف ۲۸ دستگاه حفاری غیرمجاز آب در سطح استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس محمود قدبیگی با تأکید بر پیگیری جدی تخلفات بخش آب گفت:  اکیپ های گشت و بازرسی حفاظت از منابع آبهای زیر زمینی در استان مرکزی با همکاری نیروهای انتظامی و مراجع قضایی موفق به توقیف ۲۸ دستگاه حفاری غیر مجاز در سال گذشته در این استان شده اند.

مهندس قدبیگی افزود: به دلیل برداشت‌های غیرمجاز، بیشتر دشت‌های استان در وضعیت نامناسبی قرار دارند و با جدیت با حفرکنندگان چاههای غیرمجاز برخورد می شود.

وی خاطرنشان کرد: انسداد چاه های غیر مجاز و توقیف دستگاههای حفاری غیرمجاز دارای منفعت عمومی است و در صورت عدم جلوگیری از برداشت آب از این چاه های بدون مجوز قانونی، سطح آب های زیرزمینی کاهش می یابد و به مرور شاهد از دست رفتن کشاورزی سایر کشاورزان نیز خواهیم بود.

معاون حفاظت و بهره برداری ار منابع آب شرکت آب منطقه ای مرکزی اظهار کرد: از تمامی هم استانی‌های عزیز درخواست می‌شود هرگونه حفاری غیرمجاز را به اطلاع ادارات منابع آب شهرستان‌ها برسانند و یا با  شماره تلفن ۳۳۱۲۵۱۹۷ در سطح استان تماس حاصل فرمایند.